26 Eylül 2023 - Salı
Bu sayfa Mevlana tarafından söylenen; " Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur. " sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Mevlana hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.
Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur. - Mevlana

Mevlana şöyle söylemiş:
Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.

Sözün incelemesi :
Bu sözde, "Gözden ırak olan gönülden de ırak olur" söylemine bir yanıt niteliği taşınmaktadır. Sözün sahibi, gözden ırak olsa bile gönle giren birinin ne olacağını merak etmektedir. Bu ifadeyle, dış etkenlerin öneminin sorgulandığı ve kalbin içerisindeki bağlantının gözle görülmeyen bir güce sahip olduğu vurgulanmaktadır. İnsanların sadece fiziksel görünürlük üzerinden değil, içsel bağlantılar üzerinden değerlendirilmeleri gerektiğini ifade etmektedir.
Önemli : "Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur." sözünün Mevlana sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz.. Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 12667 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Mevlana kimdir?

Mevlana Detay..
DemliSözler.com

Bu sayfa Mevlana söylemiş olduğu Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur. sözünden ve yine Mevlana tarafından söylenen sözlerden oluşmaktadır. Ayrıca sayfamız DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş içeriğini barındırmaktadır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex