26 Eylül 2023 - Salı
Bu sayfa Mevlana tarafından söylenen; " Yüzde ısrar etme doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme elde neler var. Bir ben varım deme, yoksan da olur. " sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Mevlana hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.
Yüzde ısrar etme doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme elde neler var. Bir ben varım deme, yoksan da olur. - Mevlana

Mevlana şöyle söylemiş:
Yüzde ısrar etme doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme elde neler var. Bir ben varım deme, yoksan da olur.

Sözün incelemesi :
Bu sözde, mütevazılığın önemine vurgu yapılıyor. İnsanın kendini büyük göstermek veya başkalarını küçümsemek yerine, mütevazı olması gerektiği ifade ediliyor. İnsanın büyüklüğü, sahip olduğu maddi değerler veya pozisyonlarla ölçülmez, içsel değerler ve davranışlarıyla belirlenir. Söz, kişinin kendini küçültmesi veya abartması yerine, alçakgönüllü ve saygılı olması gerektiğini anlatıyor.
Önemli : "Yüzde ısrar etme doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme elde neler var. Bir ben varım deme, yoksan da olur." sözünün Mevlana sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz.. Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 22928 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Mevlana kimdir?

Mevlana Detay..
DemliSözler.com

Bu sayfa Mevlana söylemiş olduğu Yüzde ısrar etme doksan da olur. İnsan dediğinde noksan da olur. Sakın büyüklenme elde neler var. Bir ben varım deme, yoksan da olur. sözünden ve yine Mevlana tarafından söylenen sözlerden oluşmaktadır. Ayrıca sayfamız DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş içeriğini barındırmaktadır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex