25 Şubat 2024 - Pazar

Didem Madak Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Türk, Şair Didem Madak hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Didem Madak Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Didem Madak

Didem Madak - Didem Madak Türk, Şair
Doğum Tarihi : 1970
Ölüm Tarihi : 24 Temmuz 2011
Didem Madak, (d. 1970, İzmir - ö. 24 Temmuz 2011, İstanbul), Türk şair. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Şiirleri Öküz, Ludingirra ve Sombahar dergilerinde yayımlandı. İlk kitabı olan Grapon Kâğıtları İnkılap Kitabevi Şiir Ödülü'nü kazandı.

Kanser nedeniyle 41 yaşına yaşamını yitiren şair Didem Madak'ın naaşı Edirnekapı'da defnedildi.

Kitapları

Grapon Kağıtları, 2000
Ah'lar Ağacı, 2002
Pulbiber Mahallesi, 2007


Şair. 1970, İzmir doğumlu. İlkokulu çeşitli şehirlerde okudu. Ortaöğrenimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. Tezgâhtarlık, sekreterlik ve anketörlük gibi çeşitli işlerde çalıştı.

Şiirlerini 1995 yılından itibaren Sombahar ve Ludingirra gibi dergilerde yayımladı. Grapon Kağıtları adlı şiir dosyasıyla 2000 Yılı İnkılap Şiir Ödülünü aldı.

kaynak: turkedebiyati.org
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 1190 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Türk, Şair Didem Madak hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Didem Madak Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex