21 Şubat 2024 - Çarşamba

Garth Stein Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda ABD, Yazar Garth Stein hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Garth Stein Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Garth Stein

Garth Stein - Garth Stein ABD, Yazar
Doğum Tarihi : 6 Aralık 1964
Yay Burcu
Garth Stein Seattle, Washington, Amerikalı bir yazar ve film yapımcısı. En iyi onun New York Times çok satan romanı için bilinmesine rağmen, Yağmur Racing'in Sanat, Stein ayrıca bir belgesel film yapımcısı, oyun yazarı, öğretmen ve amatör yarışçı olarak vakit geçirdi.

Garth Stein 6 Aralık 1964 tarihinde Los Angeles doğumlu, ancak Seattle büyüyen onun çocukluk geçirdi. Stein'ın Alaska annesi Tlingit ve İrlanda asıllı geliyor Babası, bir Brooklyn doğumlu, Avusturyalı Yahudi göçmenlerin çocuktum. Stein sonra ilk romanı onun Tlingit mirasını dönülmüş, Raven Ay'ı Kim Çaldı.

Stein B.A. kazandı Columbia Üniversitesi'nden (1987) Koleji ve Sanat (1990) Üniversitesi School filmi Güzel Sanatlar derece bir Master.

Stein ödül kazanan birkaç tanesi belgesel filmlerin bir yönetmen, yapımcı ve / veya yazar olarak çalıştı. 1991 yılında, o bir Akademi Ödülü kazanan kısa film, Öğle Üyelik ortak yapımcısıydı. Daha sonra Son Partisi, 1992 Demokratik Ulusal Kongre commentating bir film ortak yapımcısıydı. Stein ayrıca üretilen ve Your Head Bu bir Nut var, bir Kafa yok olduğunda başlıklı kız kardeşinin beyin cerrahisi, hakkında bir belgesel yönetti.

Filmlerden sonra, Stein yaratıcı yazma aldı. Bir anda, o Sanat Tacoma Okulu'nda yaratıcı yazma öğretti. Yayımlanmış çalışmaları üç kitap ve iki oyun bulunmaktadır. 2005 Garth başka bir oyun yazdı Brother Jones, onun ilk oyun, California, Los Angeles üretilen onun okulumu, Shoreline Shorewood Lisesi, WA de tiyatro bölümü için (No One 2010 Artık Mutt Me Calls).

Ve aile köpek, Comet - Stein, Los Angeles doğumlu Seattle büyüdü ve New York'ta 18 yıl geçirdikten sonra, karısı, Andrea Perlbinder Stein, oğulları Caleb, Eamon ve Dashiell birlikte yaşıyor Seattle döndü bir laboratuar / kaniş karışımı. New York'ta yaşayan zaman, prova ancak nadiren gerçekleştirilen Sıfır Band adında bir rock grubu, oynadı.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 427 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda ABD, Yazar Garth Stein hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Garth Stein Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex