Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca; dağı bile taşır insan aşık olup, inanınca.
ŞEMS-I TEBRIZI

Bu sayfa Şems-i Tebrizi tarafından söylenen; "Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca; dağı bile taşır insan aşık olup, inanınca." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Şems-i Tebrizi hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Şems-i Tebrizi şöyle söylemiş:
Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca; dağı bile taşır insan aşık olup, inanınca.

Sözün incelemesi :
"Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca; dağı bile taşır insan aşık olup, inanınca." sözü, sevginin gücünü ve inancın mucizelerini anlatan bir sözdür. Bu söze göre, sevmeyen bir insan için en küçük bir yük bile büyük bir sorun olabilir. Ancak, seven bir insan için en büyük bir yük bile küçük bir şey gibi görünebilir. Aynı şekilde, inanmayan bir insan için en kolay bir iş bile zor olabilir. Ancak, inanan bir insan için en zor bir iş bile kolay olabilir.

Bu söz, sevginin ve inancın insanın gücünü nasıl artırabileceğini göstermektedir. Sevgi ve inanç, insanları büyük işler yapmaya motive edebilir ve onlara imkansız gibi görünen şeyleri başarma gücü verebilir.
Önemli : "Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca; dağı bile taşır insan aşık olup, inanınca." sözünün Şems-i Tebrizi sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 8635 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Şems-i Tebrizi kimdir?

Şems-i Tebrizi Detay..

İlgi gören Şems-i Tebrizi sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir
Haber
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir

Toyota, elektrikli araç (EA) pazarında çığır açan bir gelişmeyi duyurarak, tek bir şarjla 1200 kilometre menzil sunan yeni bir katı hal batarya teknolojisini tanıttı. Bu yenilik, Toyota'yı EA pazarının lideri konumuna getiriyor ve menzil endişesini gidererek sektörü kökten değiştirme potansiyeli taşıyor.

Devamı..
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez
Makaleler
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez

İnsan Olmanın Önemi
Dünya, farklı milletlerden, dinlerden, dillerden ve kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bir yerdir. Bu çeşitlilik, dünyanın zenginliğini ve güzelliğini oluşturur. Ancak, bu çeşitlilik aynı zamanda çatışma ve ayrımcılığa da yol açabilir.

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

Samuel Smiles Hayatı ve Sözleri
İskoç, Yazar
12.23.1812 - 16.4.1904
Samuel Smiles
Richard Rorty Hayatı ve Sözleri
ABD, Düşünür
10.4.1931 - 8.6.2007
Richard Rorty

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q