İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.
DOSTOYEVSKI

Bu sayfa Dostoyevski tarafından söylenen; "İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Dostoyevski hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Dostoyevski şöyle söylemiş:
İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.

Sözün incelemesi :
Bu sözde, yapılan hataların ve yanlışların farklı kategorilere ayrıldığı vurgulanmaktadır. İlk kez yapılan bir hata veya yanlış, kazara gerçekleşen bir olay olarak kabul edilir. İkinci kez yapılan hata, bir hata olarak tanımlanır ve genellikle bilgi eksikliği veya dikkatsizlik nedeniyle ortaya çıkar. Üçüncü kez yapılan hata ise bir tercih olarak kabul edilir ve kişinin bilinçli olarak seçtiği bir eylemi ifade eder. Bu söz, hataların ve yanlışların farklı nedenlere bağlı olduğunu ve bu nedenle de farklı şekillerde değerlendirilmesi gerektiğini anlatır.
Önemli : "İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir." sözünün Dostoyevski sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 13970 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Dostoyevski kimdir?

Dostoyevski Detay..

İlgi gören Dostoyevski sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir
Haber
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir

Toyota, elektrikli araç (EA) pazarında çığır açan bir gelişmeyi duyurarak, tek bir şarjla 1200 kilometre menzil sunan yeni bir katı hal batarya teknolojisini tanıttı. Bu yenilik, Toyota'yı EA pazarının lideri konumuna getiriyor ve menzil endişesini gidererek sektörü kökten değiştirme potansiyeli taşıyor.

Devamı..
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez
Makaleler
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez

İnsan Olmanın Önemi
Dünya, farklı milletlerden, dinlerden, dillerden ve kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bir yerdir. Bu çeşitlilik, dünyanın zenginliğini ve güzelliğini oluşturur. Ancak, bu çeşitlilik aynı zamanda çatışma ve ayrımcılığa da yol açabilir.

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

Georges Bidault Hayatı ve Sözleri
Fransız, Siyasetçi
10.5.1899 - 27.1.1983
Georges Bidault

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q