Notice: Undefined index: lang in /home/demlisozler/public_html/public/00000.php on line 3
Neyzen Tevfik şöyle söylemiş; Bekaretinle kapatmaya çalışsan da bedenin gizlemiyor ruhundaki fahişeyi. Bacak arasından ibaret olsaydı namus yaradan da gizlerdi inekteki memeyi. DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Bekaretinle kapatmaya çalışsan da bedenin gizlemiyor ruhundaki fahişeyi. Bacak arasından ibaret olsaydı namus yaradan da gizlerdi inekteki memeyi.
Neyzen Tevfik

Bu sayfa Neyzen Tevfik tarafından söylenen; "Bekaretinle kapatmaya çalışsan da bedenin gizlemiyor ruhundaki fahişeyi. Bacak arasından ibaret olsaydı namus yaradan da gizlerdi inekteki memeyi." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Neyzen Tevfik hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Neyzen Tevfik şöyle söylemiş:
Bekaretinle kapatmaya çalışsan da bedenin gizlemiyor ruhundaki fahişeyi. Bacak arasından ibaret olsaydı namus yaradan da gizlerdi inekteki memeyi.

Sözün incelemesi :
Bu atasözünde, insanın bedeninin dış görünüşüyle değil, iç dünyasındaki ahlaki duruşuyla gerçek namusunun belirlendiği vurgulanıyor. Namusun sadece dış görünüşle değil, içsel değerlerle ilgili olduğu ifade ediliyor. Atasözü, namus kavramının sadece fiziksel olarak korunarak sağlanamayacağını, ahlaki değerlere sahip çıkmakla gerçekleşeceğini anlatıyor.
Önemli : "Bekaretinle kapatmaya çalışsan da bedenin gizlemiyor ruhundaki fahişeyi. Bacak arasından ibaret olsaydı namus yaradan da gizlerdi inekteki memeyi." sözünün Neyzen Tevfik sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 2199 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Neyzen Tevfik kimdir?

Neyzen Tevfik Detay..

İlgi gören Neyzen Tevfik sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..
Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q