Warren Bennis - Warren Bennis Warren Bennis kimdir? Warren Bennis sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda ABD, Bilim İnsanı Warren Bennis hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Warren Bennis Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Warren Gqmeliel Bennis bir ABD'li bilim insanı, örgütsel danışman ve yazardır. Kendisi geniş ölçüde modern bilim dalında ki liderlik çalışmalarında öncü olarak takdir edilmiştir. Güney Kaliforniya Üniversitesi Liderlik enstitüsü kurucu başkanı, İş yönetimi bölümünün gözde profesörlerinden ve üniversite profesörüdür.

Bennis'in An Invented Life: Reflections on Leadership and Change (Bir icad edilmiş yaşam: Liderlikdeki yansımalar ve değişim) kitabının önsözünde yönetim uzmanı Tom Peters şu şekilde yazmıştır ; " 1960'da MIT (Massachusetts Teknoloji Enstütüsü) de ki gurup davranışları belirtisi üzerine olan çalışmasında -- ve de meydana gelişinde yardımcı olmuştur -- bu gün acele ile daha az hierarşik, daha demoktratik ve uyumlu kurumlar, kişisel ve halka açık hale geleceğini önceden belirtmiştir.

Warren Bennis yaşamının büyük bir kısmını liderliğin her tanımını araştırmakla geçirmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin dört başkanına danışmanlık yapmıştır, bunların arasında Kennedy ve Reagen vardır. Liderlik konusunda yirmiden fazla kitap yazmış, dünyanın her yerinde konferansalar vermiş ve danışmanlık yapmıştır.

Çoğu zaman olağan dışı olarak, eğitimini verdiği şeyin üzerine pratik yapmıştır. Kırk iki yaşında MIT'deki güvenli akademik pozisyonunu Buffalo'daki New York Eyalet Üniversitesinde yönetici başkan yardımcılığı için bırakmıştır sonrasında Cincinnati Üniversitesinde yedi yıl boyunca başkanlık yapmıştır. Bu deneyimleri kendisine liderlik konusunda çok sayıda önemli şey öğretmiştir.

Yapıtları
Bir Lider Olabilmek
Önemli : "Warren Bennis" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 789 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Warren Bennis - Warren Bennis

Warren Bennis

ABD, Bilim İnsanı
Doğum Tarihi : 8 Mart 1925
Ölüm Tarihi : 31 Temmuz 2014
Balık Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler