25 Şubat 2024 - Pazar

Randy Pausch Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda ABD, Bilgisayar Bilimleri Profesörü Randy Pausch hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Randy Pausch Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Randy Pausch

Randy Pausch - Randy Pausch ABD, Bilgisayar Bilimleri Profesörü
Doğum Tarihi : 23 Ekim 1960
Ölüm Tarihi : 25 Temmuz 2008
Akrep Burcu
Randolph Frederick Pausch (23 Ekim 1960 ' 25 Temmuz 2008), ABD'li bilgisayar bilimleri profesörüdür. Ağustos 2006'da kendisine pankreas kanseri teşhisi kondu ve yoğun bir kemoterapi ve tedavi programına girdi. Bir süre sonra kanserin vücuda yayıldığı fark edildi ve artık ölümcül bir durumda olduğu söylendi. Bundan sonra Pausch, karısı ve 3 çocuğu ile daha çok vakit geçirebilmek için hayatını biraz daha uzatabilecek tedavilere ağırlık verdi. Ayrıca çocuklarına bir miras olarak bırakabileceği tek şeyin en iyi yapabildiği şey olan bir konuşma olabileceğini düşünerek en son çıktığı semineri bu amaçla verip bir de "The Last Lecture" Son Konuşma adında kitap hazırladı. 25 Temmuz 2008'de, aile evinde hayatını kaybetti.

İnsan-bilgisayar etkileşimi ve tasarım alanlarında uzmanlaşmıştır. Brown Üniversitesi'nin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden 1982 yılında mezun olmuştur. Virginia Üniversitesi'nde profesörlük ünvanını almıştır. 1988 yılından bu yana Carnegie Mellon Üniversitesi'nde çalışmaktaydı. Ayrıca EA Sports, Google, Disneyland gibi ünlü firmalarda bazı projelerde görev almıştır. Kendine ait 1 kitabı ve ortaya çıkarttığı Alice ile Programlama Öğrenmek adında bir projesi vardır.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 653 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda ABD, Bilgisayar Bilimleri Profesörü Randy Pausch hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Randy Pausch Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex