25 Şubat 2024 - Pazar

Ravza Kavakcı Kan Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Bilgisayar Mühendisi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Ravza Kavakcı Kan hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ravza Kavakcı Kan Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Ravza Kavakcı Kan

Ravza Kavakcı Kan - Ravza Kavakcı Kan Milletvekili - 27.Dönem, Bilgisayar Mühendisi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi
Doğum Tarihi : 1972
Dr. Ravza KAVAKCI KAN - 1972, İstanbul. Bilgisayar Mühendisi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi; Dallas Texas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İİB Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Washington, DC'de Howard Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi bölümünde doktorasını yaptı. Belbim AŞ'de, İBB Avrupa Birliği Müdürlüğü'nde ve İstanbul Ulaşım AŞ'de çalıştı. Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Öğretim Görevliliği, Postkolonyal Çalışmalar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği ve KADEM Akademik Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu.

25. Dönem, 26. Dönem ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak seçildi. 2015-2018 yılları arasında 3 dönem AK Parti MKYK'da ve bir dönem İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak MYK'da yer aldı. 25 ve 26. dönemde AB Uyum Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu Üyelikleri ile BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi Parlamenterler Forumu Çalışma Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Dr. Ravza KAVAKCI KAN, 27. Dönemde TBMM Parlamentolararası Birlik (PAB) Komisyonu Başkanı ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta derecede Arapça bilen Dr. Ravza KAVAKCI KAN evli ve 1 çocuk annesidir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 193 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Bilgisayar Mühendisi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Ravza Kavakcı Kan hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ravza Kavakcı Kan Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex