9 Aralık 2023 - Cumartesi

Claude Bernard Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Fizyolog Claude Bernard hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Claude Bernard Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Claude Bernard

Claude Bernard - Claude Bernard Fizyolog
Doğum Tarihi : 12 Temmuz 1813
Ölüm Tarihi : 10 Şubat 1878
Yengeç Burcu
Claude Bernard (12 Temmuz 1813 - 10 Şubat 1878) bir Fransız fizyolog oldu. Harvard Üniversitesi'nden tarihçi Bernard I. Cohen Bernard "tüm bilim adamlarından büyük bir" denir. Diğer birçok başarıları arasında, o bilimsel gözlemler tarafsızlığını sağlamak için kör deney kullanımını önermek için ilk biriydi. O dönem ortam intérieur, şimdi homeostasis olarak bilinen tanımlamak için ilk oldu.

Bernard Villefranche-sur-Saône yakınındaki Saint-Julien köyünde 1813 yılında doğdu. O şehrin Cizvit okulunda onun erken eğitim aldı ve daha sonra, ancak çok geçmeden bir eczacı dükkanı yardımcısı olmak üzere sol, Lyon, üniversiteye ilerledi. Bir dini eğitim olmasına rağmen, Bernard bir agnostik oldu. Onun eğlence saat vodvil komedi kompozisyon tahsis edildi, ve elde edilen başarı, beş perdelik bir tiyatro nesir, Arthur de Bretagne girişimi onu taşındı.

1834 yılında, yirmi bir yaşındayken, o bu oyunun Saint-Marc Girardin bir giriş ile silahlı, Paris'e gitti, ama eleştirmen bir meslek olarak edebiyat benimseyerek onu dissuaded, ve oldukça çalışma almak için onu çağırdı ilaç. Bu öneri Bernard izledi ve zamanı gelince o Hôtel-Dieu de Paris interne oldu. Bu şekilde o hastanede doktor olarak görev büyük fizyolog, François Magendie ile temas haline getirildi. Bernard 1841 yılında Collège de France 'preparateur' (laboratuar asistanı) oldu.

1845 yılında, Bernard kolaylık Marie Francoise "Fanny" Martin evlendi; evlilik bir meslektaşı tarafından düzenlenmiş ve onun çeyiz yaptığı deneyler finanse yardımcı oldu. 1847 yılında üniversitede MAGENDIE yardımcısı-profesör olarak atandı ve 1855 yılında tam profesör olarak onu başardı. Araştırma Onun alan kendisine atanan laboratuar sadece "normal mahzeni" oldu, zaman aşağı kabul edildi. Bir süre önce Bernard Sorbonne'da fizyoloji yeni tesis sandalyenin ilk oturan kadroda, ama hiçbir laboratuar onun kullanım için verilmiştir. 1864 yılında onunla bir görüşmeden sonra, Jardin des Plantes naturelle Histoire d'Müzesi Ulusal bir laboratuvar inşa, tamir eksikliği olan Louis Napoleon oldu. Aynı zamanda, Napolyon Sorbonne bırakarak, Bernard kabul profesörlük kurdu. 1868 Aynı yıl içinde, o da Académie française bir üyesi kabul ve İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi yabancı üyesi seçildi.

Önce bilim adamı Fransa'da bahşettiği asla bir onur - o 10 Şubat 1878 tarihinde vefat ettiğinde, o kamu cenaze tanınan edildi. Paris'te Père Lachaise Mezarlığı'na defnedildi.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 742 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Fizyolog Claude Bernard hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Claude Bernard Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex