Mortimer Jerome Adler - Mortimer Jerome Adler Mortimer Jerome Adler kimdir? Mortimer Jerome Adler sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda ABD, Eğitimci, Yazar, Yayıncı Mortimer Jerome Adler hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Mortimer Jerome Adler Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
ABD'li eğitimci, yazar ve yayıncı (New York 1902).

Columbia Universitesi'nde doktora çalışmasını tamamlayan Mortimer Jerome Adler,22 yıl süreyle ChicagoÜni- versitesi'nde hukuk felsefesi dersi verdi ve üniversitenin öğretim programının yeniden düzenlenmesinde Robert M. Hutchins'le işbirliği yaptı.

1951'de Felsefi Araştırmalar Enstitüsü'nün yöneticiliğine getirilip, Hutchins'le birlikte Encylopaedia Britannica Şirketi için on ciltlik Gateway to the Great Bokoks'u (Büyük Kitaplara Açılan Kapı) ve yirmi ciltlik Annals of America'yı (Amerika Yıllığı) yayma hazırladı.

Encylopaedia Britanni- ca'nın onbeşinci baskısının planlama yönetmenliğini üstlendi. Bu arada çeşitli kitaplar yazdı: HowTo Read a Book (Bir Kitap Nasıl Okunur, 1940) Philosopher lat Large: An Intellectual Autobiography (Genel Olarak Filozof: Entelektüel Özyaşamöyküsü, 1977), A Guidebook to Learning (Öğrenme kılavuzu , 1986), vb.
kaynak: yasamoykusu.com
Önemli : "Mortimer Jerome Adler" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 596 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Mortimer Jerome Adler - Mortimer Jerome Adler

Mortimer Jerome Adler

ABD, Eğitimci, Yazar, Yayıncı
Doğum Tarihi : 28 Aralık 1902
Ölüm Tarihi : 28 Haziran 2001
Oğlak Burcu

Mortimer Jerome Adler Sözleri
Fazla Görüntülenen Sözleri

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler