21 Şubat 2024 - Çarşamba

Henry Wilson Allen Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda ABD, Yazar, Senarist Henry Wilson Allen hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Henry Wilson Allen Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Henry Wilson Allen

Henry Wilson Allen - Henry Wilson Allen ABD, Yazar, Senarist
Doğum Tarihi : 12 Eylül 1912
Ölüm Tarihi : 26 Ekim 1991
Başak Burcu
Henry Wilson Allen (12 Eylül 1912 - 26 Ekim 1991) Amerikalı yazar ve senarist oldu. Onun eserleri için birkaç farklı takma kullanılan. Batı Amerika O'nun 50+ romanları kalem isimleri Will Henry ve Kil Fisher altında yayınlandı. Allen'in senaryolar ve animasyonlu şort için komut Heck Allen ve Henry Allen yatırılacaktır edildi.

Henry Wilson Allen Kansas, Missouri doğdu. Onun yazarlık kariyerine başlamadan önce o bir stablehand, mağaza katip ve altın madenci gibi çeşitli çalıştı. 1937 yılında MGM animasyon bölümü için bir sözleşme senarist olarak çalışmaya başladı. Onun erken çalışma Harman ve Ising en "Barney Bear" serisi için iken, onun en uzun işbirliği yönetmen Tex Avery ile oldu. Allen birçok klasik Avery şort hikaye sanatçı olarak sevildi, Salıncak Shift Külkedisi, Kral Kanarya ve İlk Bad Man, diğerleri arasında dahil. Allen Avery sadece kendi fikirleri için bir sondaj kurulu olarak kendisini kullandığını iddia eden, şort onun katkılarını küçümsedi.

Bir romancı olarak Allen'ın kariyeri ilk Batı Hayır Kurtulan yayınlanması ile 1952 yılında başladı. Allen, stüdyo onun ek iş reddetme olacağını korkuyor, sorun önlemek için bir kalem-adı kullanılır. O ekran için uyarlanmış sekiz olan 50 romanlar, üzerinde yayınlamak için giderdim. Bunların çoğu bir veya takma Will Henry ve Kil Fisher diğer altında yayınlandı. Allen Amerika Batı Yazarlar ve ömür boyu başarı Levi Strauss Ödülü bir alıcıdan Düz Ödülü beş kez kazanan oldu.

Allen Van Nuys, California 26 Ekim 1991 tarihinde pnömoni öldü. O 79 idi.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 644 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda ABD, Yazar, Senarist Henry Wilson Allen hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Henry Wilson Allen Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex