Hamdi Güler - Hamdi Güler Hamdi Güler kimdir? Hamdi Güler sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Yazar, Şair Hamdi Güler hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hamdi Güler Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Mersin’in Mut ilçesinde 1971 yılında dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Mut’ta tamamladı. 1990-1994 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenim gördü. Ardından Devlet Tiyatroları sanatçılarından üç aylık süreyle diksiyon ve beden dili dersleri aldı ve yeterlik sertifikasıyla diksiyon ve sunuculuk eğitimleri vermeye başladı.

Diksiyon sanatı uzmanlığının yanı sıra deneme, şiir ve öykü çalışmaları da gerçekleştirdi. Bu zaman diliminde birçok edebiyat ve sanat dergisinde yazıları yayımlandı. 2011 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen öykü yarışmasında Türkiye Birinciliğine lâyık görüldü. Kimsesiz çocuklara destek amacıyla hazırlanan ve ülkemizin popüler yazarlarından hikâyelerin yer aldığı “Kırlangıç Ağıdı” isimli eserde de bir öyküsü yer aldı.

2012 yılından itibaren uluslararası eğitime yöneldi ve dil eğitimi ile uluslararası eğitim programları tecrübesi için bir süre Chicago’da yaşadı. Bu süre içerisinde Solex College’de eğitim alırken, Prosser Career Academy’de de deneyim kazandı. IB World School Diploma Programı yeterlik belgesini aldıktan sonra; Beykent Üniversitesi, Nesibe Aydın Koleji, Tarsus Amerikan Koleji gibi kurumlarda düzenlenen eğitim çalıştaylarında sunumlar gerçekleştirdi. Diksiyon ve hitabet sanatıyla ilgili “Bal Damlası Türkçe” isimli bir kitabı olan Hamdi Güler, evli ve iki kız babası.

Kaynak : hamdiguler.com
Önemli : "Hamdi Güler" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 880 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Hamdi Güler - Hamdi Güler

Hamdi Güler

Yazar, Şair
Doğum Tarihi : 1971

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler