3 Aralık 2023 - Pazar

Friedrich Hebbel Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Alman, Şair Friedrich Hebbel hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Friedrich Hebbel Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Friedrich Hebbel

Friedrich Hebbel - Friedrich Hebbel Alman, Şair
Doğum Tarihi : 18 Mart 1813
Ölüm Tarihi : 13 Aralık 1863
Balık Burcu
Christian Friedrich Hebbel (18 Mart 1813 - 13 Aralık 1863), Alman şair ve oyun yazarı oldu.

Hebbel Ditmarschen, Holstein, bir duvarcı oğlu olarak Wesselburen doğdu. O Gelehrtenschule des Johanneums eğitim gördü. Onun mütevazı kökenleri rağmen, o Amalie Schoppe (1791-1858), popüler bir gazeteci ve kreş masalları yazarı gönderdiği ayet, Hamburg Modezeitung içinde, yayın sonuçlanan, şiir için bir yetenek gösterdi. Onun himayesi sayesinde, o Hamburg Üniversitesi'nde gitmek mümkün oldu.

Bir yıl sonra hukuk eğitimi için Heidelberg gitti, ama vazgeçti ve o felsefe, tarih ve edebiyata adadı Münih Üniversitesi'ne gitti. 1839 yılında Hebbel Münih ayrıldı ve geri o fedakar yardım Münih karanlık gün boyunca ona yardım etmişti Elise Lensing, onun arkadaşlığını devam Hamburg, tüm yol yürüdü. Aynı yıl sonraki yıl Hamburg ve Berlin'de gerçekleştirilen ve Almanya genelinde bilinen ismini yapıldı (1841 yayınlandı 1840) ilk trajedi, Judith yazdı.

1840 yılında Genoveva trajediyi yazdı ve ertesi yıl bir komedi, o Münih başlamıştı Der Diamant, bitmiş. 1842 yılında Paris'te ve İtalya'da iki yıl (1844-1846) içinde biraz vakit geçirmek için onu etkin Kral Christian VIII, küçük bir yolculuk öğrencilik, elde edilen Kopenhag, ziyaret etti. Paris'te onun ince yazdı "ortak yaşam trajedisini," Maria Magdalena (1844). İtalya Hebbel dönüşünde Viyana'da iki Polonyalı soylular, kardeşler dehası onların coşku içinde kalması için onu çağırdı, ve Avusturya'nın başkenti en entelektüel toplumda karıştırmak için aracı kendisine verilen Zerboni di Sposetti, bir araya geldi.

Hebbel eski güvencesiz varlığı artık ona bir korku haline geldi, ve onun üzerinde, (1846 yılında) güzel ve zengin oyuncu Christine Enghaus evlenerek (ölümüne kadar ona sadık kalmıştır) Elise Lensing vazgeçerek onunla bir kasıtlı ihlali yaptı "bir adamın ilk görevi tek başına ona mutluluk verir ve dünyaya hizmet olabilir onun içinde en güçlü kuvvet, buna" olduğunu zeminler: varoluş için sefil mücadelesinde "helak olurdu şiirsel fakülte, onun durumda ". "Vicdan barış eylem sınav eğer," diye kabul, hayatının en iyi hareket, onun servetini kurulmuş, bu "ölümcül günah,". Elise Ancak, yine de onun sanatı için yararlı ilham sağladı. Sonlarına 1851 olarak, kısa bir süre onun ölümünden sonra, o ebeveyn ve çocuğun ilişkisi, tüm sınıflar arasında eşit her koşulda mutluluk kalitesini kılan temel faktör olduğunu göstermek amacıyla küçük destanı Mutter und Kind yazdı.

Uzun, bu Hebbel olmuştu önce ünlü Alman egemenlerin ona dekorasyon ihsan; Yabancı başkentlerinde Alman yazarları yaşayan büyük olarak feted edildi. Saxe- Weimar grand-Dükü itibaren onun oyunlarının bazılarının ilk yapıldı Weimar, onun ikamet almak için bir gurur davet aldı. O ölümüne dek Viyana'da, ancak, kaldı.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 488 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Alman, Şair Friedrich Hebbel hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Friedrich Hebbel Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex