Ann Landers - Ann Landers Ann Landers kimdir? Ann Landers sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Köşe Yazarı, Yazar Ann Landers hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ann Landers Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Ann Landers 1943 yılında Chicago Sun-Times tavsiyem köşe yazarı Ruth Crowley tarafından oluşturulan ve 56 yıldır, 1955 yılında Eppie Lederer tarafından devralınan bir takma adı, Ann Landers sor sendikasyon tavsiye sütun Kuzey Amerika genelinde birçok gazetede düzenli bir özellik oldu. Kurgusal olsa dolayı bu popülerliği, 'Ann Landers', bir ulusal kurum ve kültürel ikon haline gelmişti.

Bir aile dostu soyadını 'Landers' borçlanma - - 'Ann Landers' takma isim yaratıcısı Ruth Crowley, 1941 O rastgele takma seçtik çünkü Güneş için bir çocuk bakım sütünü olmuştu Chicago hemşire olarak onun iki sütun arasındaki karışıklığı önlemek için sipariş. Onun nihai halefi Esther Lederer aksine, Crowley bile onu sessiz kalması için çocuklarını emredip, Landers sır olarak onun kimliğini tuttu. Crowley, 20 Temmuz'da 48 yaş ölümüne kadar 26 diğer gazeteler, için (1951 yılından bu yana) 1951 sonra o Chicago Sun-Times ve sendikasyon sütun devam 1951 yılına kadar 1948 sütun yazma üç yıllık bir ara verdi 1955 Crowley 'Ann Landers' olarak tavsiye yazma dokuz yıllık toplam geçirdi.

Onu rakiplerinden hiçbiri Lederer 16 Ekim'de debuting, sütunun yeni yazar olmak için bir yarışma kazandı vermedi makamlarının uzman tavsiyesi, dahil ederek, 1955 sütun ", Uygun Olmayan Lisans" a bir mektup ile kim açtı evleniyor üzüntüsüne. Onu tavsiye "Sen inadına hayatını mahvetmesine izin vermeyin ... şimdi büyük bir çocuksun." Oldu Lederer önümüzdeki birkaç on yıl içinde diğer okuyucuların binlerce tavsiye üzerine gittik. Sonunda, o telif hakkı sahibi oldu. O farklı bir yazar, onun ölümünden sonra sütunu devam almamayı seçti, yani "Ann Landers" sütunu ölümünden önce yazmış malzemenin birkaç hafta değerinde yayınlanmasından sonra durdu.

Bazen o sevilmeyen görüşler dile getirdi. O defalarca fuhuş yasallaştırma tercih ve pro-choice, henüz ateist Madalyn Murray O'Hair kınadı. 1973 yılında, o 18 yıl boyunca "şefkat ve anlayış ve eşcinseller için eşit haklar için yalvaran", ve 1976 yılında "eşcinsellere 20 sivil haklar için mücadele edeceğini yazılı olduğunu söyleyerek, eşcinsel eylemlerin yasallaştırma destek yazdı yıl önce ve savundu onlar tam ve eşit vatandaş olarak kabul edilmesi gerektiğini. Yine, yıllarca, o, sonunda onun görüşlerini ters kalmadı 1992 yılına kadar ". disfonksiyon" ", doğal olmayan" bir "hastalık" ve eşcinselliği açıklanan ve hatta daha sonra sadece gey olmak bastırılmış olabilir iken sözlerine ekledi "bu eşcinsellik davranışı öğrenmiş değil benim kanaatim" araştırma gözden geyler ve lezbiyenler onu onlar yazarken, eşcinsel olmaktan mutlu olduklarını söyleyerek yazdı 75,000 mektuplar aldıktan sonra bu değişmiş olabilir.

Hatta bu yüzden, 1996 yılında, o, kültürel ve geleneksel aile yaşamının hiçe çünkü millet iki ayak bana kara eşcinsel hakları ... Ben, ancak, eşcinsel evlilik bakamam Senden önce "eşcinsel evlilik konusunda yazdı biz yüzyıllardır bilinen gibi.

Eppie Lederer Ann Landers olarak devraldı birkaç ay sonra, onun ikiz kardeşi Pauline Phillips iki kız kardeş arasında uzun bir yabancılaşma üretilen benzer bir sütun, Sevgili Abby, tanıttı. Kızı Jeanne Phillips, devraldığı zaman Pauline Phillips 2002 yılında emekli olana kadar onun sütun yazdı.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..
Önemli : "Ann Landers" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 1137 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Ann Landers - Ann Landers

Ann Landers

Köşe Yazarı, Yazar
Doğum Tarihi : 4 Temmuz 1918
Ölüm Tarihi : 22 Haziran 2002
Yengeç Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler