Alphonse Allais - Alphonse Allais Alphonse Allais kimdir? Alphonse Allais sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Yazar, Mizahçı Alphonse Allais hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Alphonse Allais Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Alphonse Allais (20 Ekim 1854 - 28 Ekim 1905) Honfleur doğumlu Fransız yazar ve mizah oldu.

O kaprisli yazıları birçok koleksiyonlarının yazarıdır. Mizahçı kadar bir şair, o yani, holorhyme olarak bilinen ayet formu ekili tamamen tüm hatları aynı telaffuz ediliyor homophonous ayetlerin oluşuyor. Örneğin:

Par les bois du cinlerin où s'entasse de l'effroi,
Parle et bois du cin, ou yüzde Tasses de Benleri froid.

Allais tamamen sessiz bir müzikal kompozisyon bilinen en eski örneği yazdı. 1897 bir Sağır Man cenaze töreni için O'nun Cenaze Mart dokuz boş önlemlerden oluşur. Yıllardır John Cage ve Erwin Schulhoff tarafından benzer sessiz ama entelektüel ciddi çalışmalar öncedir. Onun nesir parçası "Sara için Story" tercüme ve Edward Gorey tarafından izah edildi.

Allais Galerie Vivienne düzenlenen 1883 ve 1884 Salon des Arts Incohérents olanlar dahil olmak üzere, esprili sergilere katıldı. Bu at, (daha sonra biraz daha farklı bir başlık ile yeniden olan) "Zenciler bir tünelde mücadele" başlıklı tamamen siyah boya Paul Bilhaud 1882 sergi, Allais tartışmasız tek renkli resim ilk örneklerinden bazıları sergilenen onun arkadaşı tarafından ilham: Örneğin Bristol kağıt Première cemaat de Jeunes onun düz beyaz sayfa un temps de neige (1883) (Snow Anemik Genç Kızlar İlk görüşmemiz), ve benzer bir kırmızı işin Kızıldeniz Shore apoplectic Kardinaller Hasat Domates (par chlorotiques filles Aurora Borealis Etkisi) (1884).

Paris'te öldü.

Romanı L'Affaire Blaireau dayalı bir film Ni vu, ni connu olarak 1958 yılında ortaya çıktı.Orijinal romanı olarak aynı başlıkla önceki sürümleri 1923 , 1932 yılında ortaya çıktı.

Miles Kington, esprili yazar ve müzisyen, Alphonse Allais The World gibi deyimsel İngilizce (İngiltere) içine Allais 'bazı parçalar çevrilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Doug Skinner Chapbooks bir dizi, yanı sıra tiyatro eleştirmeni Francisque Sarcey adı altında yazılı Allais gazete sütunları bir koleksiyon.

Honfleur sokak (Rue Alphonse Allais) ve onun adını bir okula (Collège Alphonse Allais) sahiptir. Paris 20ème bir yeri Alphonse-Allais vardır.Académie Alphonse-Allais 1954 yılından beri onun onuruna bir yıllık ödülü, Prix Alphonse-Allais, ödüllendirdi.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..
Önemli : "Alphonse Allais" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 617 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Alphonse Allais - Alphonse Allais

Alphonse Allais

Yazar, Mizahçı
Doğum Tarihi : 20 Ekim 1854
Ölüm Tarihi : 28 Ekim 1905
Terazi Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler