Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için, güneşin doğduğunu sanırlar.
TOLSTOY

Bu sayfa Tolstoy tarafından söylenen; "Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için, güneşin doğduğunu sanırlar." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Tolstoy hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Tolstoy şöyle söylemiş:
Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için, güneşin doğduğunu sanırlar.

Sözün incelemesi :
Bu ifade, kibirli veya övüngen kişileri tanımlamak için kullanılır. İfadenin anlamı şudur: Bazı insanlar, kendi yeteneklerini veya başarılarını abartarak, sanki kendi çabalarıyla büyük olayların gerçekleşmesine sebep oluyorlarmış gibi davranırlar. "Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için, güneşin doğduğunu sanırlar" ifadesi, bu tür kişilerin kibirli ve gerçeklikten uzak bir özdeğerlendirmeye sahip olduklarını anlatır. Bu ifade aynı zamanda gereksiz özgüven ve kibrin gerçek başarıları anlamamakla ilişkilendirilebileceğini vurgular.
Önemli : "Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için, güneşin doğduğunu sanırlar." sözünün Tolstoy sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 543 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Tolstoy kimdir?

Tolstoy Detay..

İlgi gören Tolstoy sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir
Haber
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir

Toyota, elektrikli araç (EA) pazarında çığır açan bir gelişmeyi duyurarak, tek bir şarjla 1200 kilometre menzil sunan yeni bir katı hal batarya teknolojisini tanıttı. Bu yenilik, Toyota'yı EA pazarının lideri konumuna getiriyor ve menzil endişesini gidererek sektörü kökten değiştirme potansiyeli taşıyor.

Devamı..
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez
Makaleler
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez

İnsan Olmanın Önemi
Dünya, farklı milletlerden, dinlerden, dillerden ve kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bir yerdir. Bu çeşitlilik, dünyanın zenginliğini ve güzelliğini oluşturur. Ancak, bu çeşitlilik aynı zamanda çatışma ve ayrımcılığa da yol açabilir.

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

Mehmed Uzun Hayatı ve Sözleri
Yazar
..1953 - 10.10.2007
Mehmed Uzun

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q