İnsan, tarihe her istediğini söyletebilir, çünkü ölüler, itiraz edemezler.
Cenap Şahabettin - Cenap Şahabettin Cenap Şahabettin

Bu sayfa Cenap Şahabettin tarafından söylenen; "İnsan, tarihe her istediğini söyletebilir, çünkü ölüler, itiraz edemezler." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Cenap Şahabettin hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Cenap Şahabettin şöyle söylemiş:
İnsan, tarihe her istediğini söyletebilir, çünkü ölüler, itiraz edemezler.

Sözün incelemesi :
Bu söz, güç sahibi olanların tarih yazımında kendi perspektiflerini dayatabilecekleri veya manipüle edebilecekleri fikrini ifade eder. Ölülerin itiraz edememeleri, geçmişin anlatılmasında belirli bir öznelliğin veya çıkarın ön planda olabileceği anlamına gelir. İnsanlar tarihi yorumlarken, kendi bakış açılarına veya hikayelerine göre olayları seçebilir ve bu şekilde tarih yazımını etkileyebilirler.

Bu ifade, ölülerin seslerini duyamadıkları ve itiraz edemedikleri gerçeğine vurgu yaparak, tarihin çeşitli yorumlara ve manipülasyonlara açık olduğunu ifade eder.
Önemli : "İnsan, tarihe her istediğini söyletebilir, çünkü ölüler, itiraz edemezler." sözünün Cenap Şahabettin sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 937 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Cenap Şahabettin kimdir?

Cenap Şahabettin Detay..

İlgi gören Cenap Şahabettin sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

James Allen Hayatı ve Sözleri
İngiliz, Yazar
11.28.1864 - 24.1.1912
James Allen
Han Fei Hayatı ve Sözleri
Çin, Filozof
..280 - ..236
Han Fei
Tagore Hayatı ve Sözleri
Hint, Yazar
5.7.1861 - 7.8.1941
Tagore

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q