Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir.
Pablo Picasso - Pablo Picasso Pablo Picasso

Bu sayfa Pablo Picasso tarafından söylenen; "Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Pablo Picasso hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Pablo Picasso şöyle söylemiş:
Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir.

Sözün incelemesi :
Bu söz, Albert Einsteina da atfedilir ve hayal gücünün, sahip olduğumuz bilgiden daha önemli olduğunu ifade eder. Bilgi sınırlıdır, ancak hayal gücü sınırsızdır ve yeni fikirlerin, keşiflerin ve ilerlemenin kaynağıdır. Hayal gücü, insanın gerçeklikten bağımsız olarak düşünebilme, yaratıcı çözümler üretebilme ve yenilikçi fikirler geliştirebilme yeteneğini vurgular. Bu söz, insanların bilgiye dayanarak değil, hayal gücünü kullanarak ilerleme kaydetmeleri gerektiğini anlatır.
Önemli : "Hayal edebildiğiniz her şey, gerçektir." sözünün Pablo Picasso sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 842 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Pablo Picasso kimdir?

Pablo Picasso Detay..

İlgi gören Pablo Picasso sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q