Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir.
MONTESQUIEU

Bu sayfa Montesquieu tarafından söylenen; "Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir." sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Montesquieu hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.

Montesquieu şöyle söylemiş:
Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir.

Sözün incelemesi :
Montesquieu, toplumsal düzen ve adalet üzerine önemli düşünceleriyle tanınan bir filozoftur. Bu sözüyle, bireyler arasındaki haksızlığın sadece tek bir kişiyi etkilemekle kalmayıp, toplumun geneline yönelik bir tehdit oluşturabileceğini vurgulamıştır. Toplumda haksızlığa izin verildiğinde, bu durumun sadece mağdur olan kişiyi değil, aynı zamanda toplumun tümünü olumsuz etkileyebileceğini savunmuştur. Bu düşünce, toplumsal adaletin önemi ve her bireyin haklarının korunması gerekliliğine işaret eder.
Önemli : "Bir tek kişiye yapılan haksızlık, bütün topluluğa yönelmiş bir tehdittir." sözünün Montesquieu sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 564 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Montesquieu kimdir?

Montesquieu Detay..

İlgi gören Montesquieu sözleri

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

İÇERİKLER

Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir
Haber
Toyota'nın Katı Hal Batarya Teknolojisi, Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlatabilir

Toyota, elektrikli araç (EA) pazarında çığır açan bir gelişmeyi duyurarak, tek bir şarjla 1200 kilometre menzil sunan yeni bir katı hal batarya teknolojisini tanıttı. Bu yenilik, Toyota'yı EA pazarının lideri konumuna getiriyor ve menzil endişesini gidererek sektörü kökten değiştirme potansiyeli taşıyor.

Devamı..
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez
Makaleler
İnsan Olmanın Önemi: Millet, Din, Dil Fark Etmez

İnsan Olmanın Önemi
Dünya, farklı milletlerden, dinlerden, dillerden ve kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bir yerdir. Bu çeşitlilik, dünyanın zenginliğini ve güzelliğini oluşturur. Ancak, bu çeşitlilik aynı zamanda çatışma ve ayrımcılığa da yol açabilir.

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Biyografiler

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q