26 Eylül 2023 - Salı
Bu sayfa Yunus Emre tarafından söylenen; " Âşık öldü diye sala verirler. Ölen bedendir, âşıklar ölmez. " sözünden ve sizin için seçilen sözlerden oluşmaktadır. Yunus Emre hakkında daha fazla bilgi ve söz için tıklayınız.
Âşık öldü diye sala verirler. Ölen bedendir, âşıklar ölmez.  - Yunus Emre

Yunus Emre şöyle söylemiş:
Âşık öldü diye sala verirler. Ölen bedendir, âşıklar ölmez.

Sözün incelemesi :
Bu sözde, gerçek aşkın ölümsüz olduğu ve aşkın kendisinin bir beden değil, ruhla bağlantılı olduğu ifade ediliyor. Aşkın sadece bedensel ölümle sona ermeyeceği, aşkla yaşayanların ruhlarının daima var olacağı vurgulanıyor.
Önemli : "Âşık öldü diye sala verirler. Ölen bedendir, âşıklar ölmez. " sözünün Yunus Emre sözü olmadığını veya içeriğinde hata olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz.. Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 558 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Yunus Emre kimdir?

Yunus Emre Detay..
DemliSözler.com

Bu sayfa Yunus Emre söylemiş olduğu Âşık öldü diye sala verirler. Ölen bedendir, âşıklar ölmez. sözünden ve yine Yunus Emre tarafından söylenen sözlerden oluşmaktadır. Ayrıca sayfamız DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş içeriğini barındırmaktadır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex