Yarın Başka Bir Dünya

Sayfamızda Yarın Başka Bir Dünya isimli içerik Makaleler kategorisinde Admin tarafından kaleme alınmıştır.
<br />
<b>Notice</b>:  Undefined index: hbr_ad in <b>/home/demlisozler/public_html/public/haber-detay-icerik_tr.php</b> on line <b>19</b><br />

Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..
Peki ya yarına dair hayaller.. Evet sadece bir umut ve bir bekleyiş.. Söylemiş söyleyen, "Zengin yer sütlaç, fakir yer bulamaç, sabah olur ikisi de aç.." ne söylemiş ama.. Dur bekle bir diğeri geliyor; "Oyun bittiğinde piyonlar ve şahlar aynı kutuda toplanır." Evet oyun sürüyor. Belki bir piyondan ibaretsin, ne bileyim sen şahın önde gideni de olabilirsin ama sonuç belli.. Veya burada her şeyin bittiğini son bulduğunu anlatan "Bu da geçer ya Hu!.." demeliyiz.. İşi abartıp av ve avcı mevzularına hiç girmeyeceğim. Sonuç olarak her kimse dünyada kendine biçilen rolü oynuyor. Sonsuzluk karşısında kısa bir uykudayız dünyada. Birçok uyanan oldu belki ama hiç birisinden bir haber alınamadı uyanmakla ilgili. Yolda bir gölgelikte dinlenen bir yolcu misali..

Daha doğmadın, annenin karnındasın.. Dünyadan bihaber göbeğinle besleniyor anne rahminde ters takla yüzerken birileri sana gelip diyor ki; "Hey kardeş uyan! Başka bir dünya var. Daha geniş ve güzel bir dünya. Güneş var. Ay ve yakomuzu.. Nefes alabileceksin, hem de ağzınla.. Ayakta durup yürüyeceksin, koşacaksın.. Yemek yiyeceksin, orada bir çok meyve, sebze ve güzel yiyecekler var ağzınla çiğneyeceksin.. Kim bilir aşık olup evleneceksin..". Senin, benim ve hepimizin cevabı; "Saçmalama kardeşim.."

Dünya üzerindeki yaşayan insanlar hiç ölmeyecekmiş gibi dünyayı sahiplenmeye, kendileri harici kimseye değer vermemeye devam etsinler. Bu sahiplenme uğruna her şeyi mahvetsinler acımasızca.. Nasıl olsa bir gün her şeyi bırakıp gidecekler, uyanacaklar. Evet bir çıkış yolu olmalı.. İnsanlar için birinci öncelik sadece insan sevgisi, insana saygı olmalı.. İnsanlar dünyayı bırakıp giderken arkalarından en azından bir tutam sevgi bırakabilmeli.. Belki o zaman çekilebilir bu kısa kabus dolu uyku. Uyandığınızda, halen uykuda olanlar sizin için "İyi bir insandı. İnsanlardan bir insandı.." diyebilsin.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 385 görüntüleme aldı.

Yorumlar


Puan: 5/5

hiçkimse 2024-05-03 09:31:13

güzel bir yazı


İçeriğe Yorum Yapın

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler

Konu ve İçeriklerine Göre Demli Sözler..

Acı Adalet Ahlak Aile Sözleri Akıl Allah (cc) Amaç Anın Değeri Araç Arkası Sözler Aşk Sözleri Atasözü Ayrılık Baba Sözler Ben Söylemiştim Bilgelik Bilim Bilinç Çevre - Tabiat Çılgın Sözler Çözüm ve Düşünce Değişim Deneyim Denge ve Fırsat Dikkat ve Eylem Dini Sözler Dostluk Sözleri Dua Düşündürücü Duvar Yazıları Duygusal Sözler Eğer Eğitim Ekonomi Sözleri Eleştirel Empati Farklılık Gazel Gereksiz Gülümsemek Hata Hayal Gücü Hz. Muhammed (sav) Sözleri İçsel Sözler İfade İhanet İlham Verici İmtihan İnsan İlişkileri İntikam Kapak Sözler Kişisel Gelişim Kötülük Mantık Mevlana Sözleri Mustafa Kemal Atatürk Mutluluk Müzikle İlgili Sözler Öğüt Verici Sözler Ölümle İlgili Sözler Öngörü Önyargı Sabır Sağlık Sanat Şiirsel Söz Sorular Stres Susma Tartışma Tevazu Vatan Sözleri Yalnızlık Yaşam Zaman Zeka Zorluk

Biyografiler

Charles Kingsley Hayatı ve Sözleri
İngiliz, Yazar
6.12.1819 - 23.1.1875
Charles Kingsley
Saul Bellow Hayatı ve Sözleri
ABD, Yazar
6.10.1915 - 5.4.2005
Saul Bellow
Hrant Dink Hayatı ve Sözleri
Gazeteci
9.15.1954 - 19.1.2007
Hrant Dink
Salim Başol Hayatı ve Sözleri
Türk, Hukukçu
..1908 - 28.2.1990
Salim Başol

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q