6 Aralık 2023 - Çarşamba

Zemzem Gülender Açanal Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Eczacı Zemzem Gülender Açanal hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Zemzem Gülender Açanal Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Zemzem Gülender Açanal

Zemzem Gülender Açanal - Zemzem Gülender Açanal Milletvekili - 27.Dönem, Eczacı
Doğum Tarihi : 1957
Şanlıurfa - 1957 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Mustafa Hâzım, anne adı Süreyya. Eczacı; ilk ve ortaöğrenimini İstanbul'da, lise öğrenimini Urfa'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. 1985 yılından beri Şanlıurfa merkezde Ender Eczanesinin sahibi ve mesul müdürü oldu. 2002 yılında AK PARTİ Şanlıurfa Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasete girdi.

2004 yılında Urfa'nın İlk Kadın Belediye Meclisi Üyesi seçildi. Aynı yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk kadın Belediye Başkanvekili ve ilk kadın Belediye Meclisi Başkanvekili oldu. Türk Eczacılar Birliğinde yer aldı. Belediyecilik yıllarında Sosyal APK'yı kurdu. Kadınların siyasete ve iş hayatına girmelerine yönelik Mikrokredi Projesinin; madde bağımlılığı ile mücadeleye yönelik Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezinin; düşük gelir grubuna yardıma yönelik ise İlaçBank ve GıdaBank projelerinin kurucusu ve yürütücüsü oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Açanal, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 386 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Eczacı Zemzem Gülender Açanal hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Zemzem Gülender Açanal Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex