Yoko Ono - Yoko Ono Yoko Ono kimdir? Yoko Ono sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Japon, Müzisyen, Sanatçı Yoko Ono hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Yoko Ono Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Yoko Ono Lennon (Ono Yōko, d. 18 Şubat 1933), Japon müzisyen ve sanatçı. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı ve New York'ta yaşıyor. John Lennon'ın eşidir.

İkinci dünya savaşı sırasında ailesiyle New York'a gelmiş, burada felsefe ve müzik okumuş ve 1960'ların başında avant-garde sanatla ilgilenmiştir. Adı 'deniz çocuğu' (sea child) anlamına gelir ki, bu John Lennon'ın yazdığı The Beatles şarkısı 'Julia'da 'Ocean child calls me' dizesinde gönderme yapılır.

Sanatçı kariyerinin dışında önemli bir de müzik kariyeri vardir. 7 tanesi John Lennon'la olmak üzere 26 tane albümü bulunmaktadir. Ayrıca Beatles'in dağılmasında önemli rol oynamıştır. Kocasıyla din konusunda fikir ayrılığı yaşamaktaydı. John Lennon bir ateist, Yoko Ono ise sonradan din değiştirmiş bir Hıristiyandır. John Lennon'dan Sean Lennon isimli bir oğlu olmuştur.
Önemli : "Yoko Ono" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 773 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Yoko Ono - Yoko Ono

Yoko Ono

Japon, Müzisyen, Sanatçı
Doğum Tarihi : 18 Şubat 1933
Başak Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler