Yasin Karagül - Yasin Karagül Yasin Karagül kimdir? Yasin Karagül sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Yazar, İş Adamı Yasin Karagül hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Yasin Karagül Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
1993 Yılında Sinop İli Erfelek İlçesinde Doğdu. İlk, orta ve lise yıllarını memleketinde tamamlamasıyla, 2011 yılında girmiş olduğu üniversite sınavı sonrasında, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu giriş sınavlarına girmeye hak kazandı. Girmiş olduğu sınav ve mülakatta başarılı olmasına karşın, genel sağlık muayenesinde, “Askeri Öğrenci Olamaz” raporu verildi. Askeri öğrencilik serüveni başlamadan bittiğini düşünen Karagül, üniversite eğitimi için yapmış olduğu tercihler neticesinde, Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksek Okulu, Muhasebe ve Finans Bölümü’ne başladı. Bu süreç içerisinde “Askeri Öğrenci Olamaz” raporuna, hukuki yollara başvurarak itiraz etti. Bir yıllık hukuki mücadelenin ardından, 2012 yılında Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na mahkeme kararı ile sınavsız olarak alınan ilk kişi oldu. Askeri okul serüvenini, mezun olamadan ve ikinci sınıfa geçemeden, birinci sınıfı üç yıl üst üste okuyarak tamamladı. Tarihe geçen öğrenim serüveni sonrasında, 2015 yılında Askeri Okuldan tasfiye edildi.

2021 yılında çıkarmış olduğu "B İ R İ L E R İ" isimli kitabı ile, Fetö'nün askeri okullar yapılanmasını ve askeri öğrencilik yıllarında uğramış olduğu mağduriyeti anlattığı kitabı bulunmaktadır. Memleketi olan Sinop ilinde 2016 yılında ticarete atıldı. İş adamları derneği kurucu başkanlık görevi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldı. Memleketinde "Potansiyel Enerji"[6] isimli, yenilenebilir sektöründe ticari faaliyetine devam etmektedir.

Kaynak: https://www.linkedin.com/in/yasin-karag%C3%BCl-82a7b1144/edit/forms/summary/new/?profileFormEntryPoi
Önemli : "Yasin Karagül" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 383 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Yasin Karagül - Yasin Karagül

Yasin Karagül

Yazar, İş Adamı
Doğum Tarihi : 8 Şubat 1993
Başak Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler