25 Şubat 2024 - Pazar

Uğur Koşar Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Danışman, Yazar Uğur Koşar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Uğur Koşar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Uğur Koşar

Uğur Koşar - Uğur Koşar Danışman, Yazar

TTS (Theatrical Therapy System) ve Nur Terapisi`nin kurucusu olan Ruhsal Danışman ve Yazar Uğur Koşar; Siirt Tillo şehrindendir. Seyid soyundan gelen Uğur Koşar, Kendisini fıkıh, tefsir, hadis olarak ilmi yönden geliştirmenin yanında; Zihin ilmi olan Bilgelik ile Sufi'liğin (kalp gözüyle bakışını) harmanlayarak kendine özgü üslubuyla insanların kendi öz varlıkları ile buluşmasına böylece kalıcı bir huzura kavuşmasına yardımcı olmaktadır.
Bütünden yana olan Uğur Koşar, Bilim ve İlim ayrılamaz, dünya Kuran üzerine kuruludur, diyerek; Zihin, İlim ve Psikolojiyi birleştirip terapilerinde başarıya ulaşmıştır.

Uğur Koşar der ki; "Ben sizi yeni bir şeyle tanıştırmıyorum, sadece sizi unuttuğunuz kendi özünüz ile tekrar buluşmanıza vesile oluyorum."

'Yaşam matematik değil bir şiirdir ve içinde nefes aldığınız bu hayat, beyinlerin gelişmesinden öte yüreklerin ve ruhun olgunlaşması ile gelen bir kutlama olmalıdır.' Diyerek Yaşamanın aslında bir sanat olduğunu anlatmaktadır.
O'nun görüşüne göre: Mutsuz insan yoktur, mutlu olacağına inanmayan insanlar vardır ve insanları yorgun kılan yaşam değil, taşıdıkları maskeler ve inandıkları kalıplardır.
UK "Her soru önce kendi cevabını doğurur" sözleriyle insanların aradığı cevapların aslında kendi derinliklerinde mevcut olduğunu ifade eder.

O, yaşam yolculuğunda insanların kendilerini keşfetmeleri ve kendi derinliklerinde bulunan mevcut cevaplara ulaşmaları adına; onları sadece düşündürmeye, idrake ulaşmalarına ve baktıklarından daha derine odaklanarak Allah'ın kendilerine sunduğu hediyeleri görmelerine- kucaklamalarına yardımcı olmaktadır.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 1269 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Danışman, Yazar Uğur Koşar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Uğur Koşar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex