Serap Yaşar - Serap Yaşar Serap Yaşar kimdir? Serap Yaşar sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Serap Yaşar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Serap Yaşar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Av. SERAP YAŞAR 1965 yılında Darende'de doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Pervin'dir. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Adana'da tamamladı.1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Akabinde İstanbul Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

1993-1997 yılları arasında Fransa'da Université de Nancy 2'de Fransızca öğrenimine ve Strasbourg Science Humain Fakültesi Türkoloji bölümüne devam etti. Bu süre içinde insan hakları, özellikle de çocuk hakları ve mülteci sorunlarıyla ilgilendi.1997 yılından itibaren Türkiye'de insan hakları ve mülteciler konusunda hukuk danışmanlığı ve sivil toplum örgütlerinde avukat olarak çalıştı. 2001 yılında AK Parti Kurucular Kurulu'nda 4 kadın hukukçudan biri olarak yer aldı. AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurullarında aralıksız görev yaptı. MİAD Yönetim Kurulu'nda iki dönem yer aldı. Serbest avukat olarak çalışmaktayken 26. Dönemde AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi. Fransa Dostluk Grubu Başkanlığı, Adalet Komisyonu Üyeliği ve 2017- 2019 yıllarında AKPM Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Yargıç Seçim Komisyonu Üyeliği ve iki dönem AKPM Göç, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler Komisyonu Başkan Yardımcılığı yaptı.

Serap Yaşar 27. Dönem Türkiye-Kamboçya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Delegasyonu Üyesi, AKPM Göç, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler Komisyonu Üyesi, AKPM Avrupa'da Kayıp, Mülteci ve Göçmen Çocuklar Başlıklı Raporun Raportörü, AKPM Eşitlik ve Ayrımcılığı Önleme Komisyonu Üyesi ve AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesidir. Fransızca ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Önemli : "Serap Yaşar" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 120 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Serap Yaşar - Serap Yaşar

Serap Yaşar

Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 1965

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler