21 Şubat 2024 - Çarşamba

Rowan Sebastian Atkinson Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda İngiliz, Aktör, Komedyen, Yazar Rowan Sebastian Atkinson hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Rowan Sebastian Atkinson Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Rowan Sebastian Atkinson

Rowan Sebastian Atkinson - Rowan Sebastian Atkinson İngiliz, Aktör, Komedyen, Yazar
Doğum Tarihi : 6 Ocak 1955
Oğlak Burcu
Rowan Sebastian Atkinson bir İngiliz aktör, komedyen ve yazar. Blackadder (1983–1989) ve Mr. Bean (1990–1995) sitcomlarında ve Johnny English (2003–2018) film dizisinde başrolleri oynadı . Atkinson ilk olarak BBC skeç komedi programı Not the Nine O'Clock News'de (1979–1982) öne çıktı ve 1981'de En İyi Eğlence Performansı için İngiliz Akademi Televizyon Ödülü'nü aldı ve bir skeç yaptığı The Secret Policeman's Ball'da (1979) yer aldı. Sahnede müteakip skeçler, ortak performansların yanı sıra solo performanslara da yer verdi.

Diğer film çalışmaları arasında Four Weddings and a Funeral'da (1994) beceriksiz bir papazı canlandırdığı, The Lion King'de ( 1994) kırmızı gagalı boynuzlu Zazu'yu seslendirdiği ve mücevher satıcısı oynadığı James Bond filmi Never Say Never Again ( 1983) yer alıyor. Aslında Aşık Rufus (2003). Bean (1997) ve Mr. Bean's Holiday (2007) film uyarlamalarında Bay Bean'i canlandırdı . Atkinson ayrıca BBC sitcom The Thin Blue Line'da (1995–1996) yer aldı ve ITV'nin Maigret dizisinde baş karakteri oynadı . (2016–2017). Tiyatrodaki çalışmaları, Oliver müzikalinin 2009 West End canlandırmasındaki Fagin rolünü içeriyor ! .

Atkinson , The Observer'da 2003'te İngiliz komedisinin en komik 50 oyuncusundan biri olarak ve 2005 yılında komedyen arkadaşları arasında yapılan bir ankette gelmiş geçmiş en iyi 50 komedyen arasında yer aldı . Kariyeri boyunca, her ikisi de 1970'lerde Oxford Üniversitesi Dramatik Topluluğu'nda tanıştığı senarist Richard Curtis ve besteci Howard Goodall ile işbirliği yaptı . Atkinson, 1981 BAFTA'sına ek olarak, Revue'daki Rowan Atkinson'daki 1981 West End tiyatro performansıyla Olivier Ödülü aldı Atkinson, 2013 Doğum Günü Onurlarında CBE olarak atandıdrama ve sadaka hizmetler için.

Erken dönem
Atkinson, 6 Ocak 1955'te Consett , County Durham , İngiltere'de doğdu . , 29 Haziran 1945'te evlendi. Üç ağabeyi, bebekken ölen Paul; 2000 yılında Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi liderlik seçimlerini az farkla kaybeden Avrupa şüpheci bir ekonomist olan Rodney ; ve Rupert.

Atkinson , Anglikan olarak yetiştirildi ve bir hazırlık okulu olan Durham Chorister School'da ve ardından St Bees School'da eğitim gördü . Rodney, Rowan ve ağabeyleri Rupert, Consett'te büyüdüler ve geleceğin Başbakanı Tony Blair ile Durham Choristers'da okula gittiler. Bilim A seviyelerinde en yüksek notları aldıktan sonra , Newcastle Üniversitesi'nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği diploması aldığı bir yer elde etti . 1975'te Oxford'daki The Queen's College'da Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine devam etti., babasının 1935'te mezun olduğu aynı kolej, ve bu, Atkinson'ı 2006'da Onursal Üye yaptı .]

Atkinson, tüm dikkatini oyunculuğa adamadan önce kısa bir süre doktora çalışmasına başladı. İlk olarak Ağustos 1976'da Edinburgh Festival Fringe'de The Oxford Revue'de ulusal ilgi gördü, Deneysel Tiyatro Kulübü'nün (ETC) revü grubu olan Etceteras tarafından Oxford'daki gösteriler için eskizler yazmış ve oynamıştı. ve Oxford Üniversitesi Dramatik Topluluğu (OUDS) için , kariyeri boyunca birlikte çalışmaya devam edeceği yazar Richard Curtis ve besteci Howard Goodall ile tanışmak.

Kariyer
Radyo
Atkinson, 1979'da BBC Radio 3 için The Atkinson People adlı bir dizi komedi programında rol aldı . Atkinson'ın bizzat canlandırdığı kurgusal büyük adamlarla bir dizi hicivli röportajdan oluşuyordu. Dizi, Atkinson ve Richard Curtis tarafından yazıldı ve yapımcılığını Griff Rhys Jones üstlendi .

Televizyon
Atkinson, üniversiteden sonra 1979'da London Weekend Television için Canned Laughter adlı tek seferlik bir pilot yaptı . Haziran 1979'da BBC'de yayınlanan üçüncü The Secret Policeman's Ball'da sahne aldığında ulusal ilgiyi daha da artırdı ve o zamandan beri Elton John , John Cleese ("Arıcılık") ve Kate gibi çeşitli oyuncularla televizyonda yayınlanan skeçlerde yer aldı. Bush , mizahi "Do Bears...?" şarkısını birlikte seslendirdiği Bush . 1986'da İngiliz yardım etkinliği Comic Relief için .Televizyondaki (ve diyalogsuz) solo skeçler, görünmez bir bateri seti ve görünmez bir piyano çalmayı içeriyordu. Ekim 1979'da, Atkinson ilk olarak BBC için, yapımcılığını arkadaşı John Lloyd'un yaptığı Not the Nine O'Clock News programında göründü . Gösteride Pamela Stephenson , Griff Rhys Jones ve Mel Smith ile yer aldı ve ana eskiz yazarlarından biriydi.

"Serinin ana cazibesi, parlak komedyen Atkinson'ın kötü ruhlu ve son derece alaycı Edmund Blackadder rolünde olmasıdır ."

Garry Berman.
Not the Nine O'Clock News'in başarısı, Atkinson'ın BBC sahte tarihsel komedi Blackadder'da Edmund Blackadder'ın başrolünü üstlenmesine yol açtı . Yardımcı yıldızları arasında Tony Robinson (uzun süredir acı çeken yardımcısı Baldrick'i canlandıran ), Stephen Fry ve Hugh Laurie vardı . Atkinson ve Richard Curtis'in ortak yazdığı ilk dizi The Black Adder (1983), zeki olmayan ve naif başlık karakteriyle orta çağda geçiyordu. Curtis ve Ben Elton tarafından yazılan ikinci seri, Blackadder II (1986), gösteri için bir dönüm noktası oldu. Atkinson'ın orijinal karakterinin torunlarından birinin kaderini takip etti, bu kez Elizabeth döneminde , karakter sinsi bir anti-kahraman olarak yeniden keşfedildi. Metro , "Atkinson'ın ikinci seride çalışmasını izlemek, alaycı tepki verme ustasını iş başında izlemektir" diyor. Bunu iki devam filmi izledi, Regency döneminde geçen Blackadder the Third (1987) ve I. Dünya Savaşı'nda geçen Blackadder Goes Forth (1989 ) . Blackadder'ın Noel Şarkısı (1988) dahil olmak üzere televizyon programları ,Blackadder: The Cavalier Years (1988) ve daha sonraMillenium'un başında geçen Blackadder: Back & Forth (1999). "Blackadder Goes Forth" un son sahnesi (Blackadder ve adamları "zirveyi aşıp No-Man's-Land'e hücum ettiklerinde") "cesur ve son derece dokunaklı" olarak tanımlandı. Keskin bir zekaya sahip olan ve çok sayıda hızlı aşağılamayla donanmış (bunlar genellikle yönlendirildikleri kişiler için boşa harcanır),

1997'de Atkinson, Bean'i tanıtıyor . 2014 yılında, yurtdışından gelen genç yetişkinler, İngiliz kültürüyle en çok ilişkilendirdikleri bir grup insan arasında Mr. Bean'i seçtiler. Atkinson'ın diğer yaratımı, talihsiz Mr. Bean , ilk olarak 1990'da Yeni Yıl Günü'nde Thames Television için yarım saatlik bir özel programda göründü . Mr. Bean karakteri günümüzün Buster Keaton'ına benzetildi ancak Atkinson, Jacques Tati'nin Mösyö Hulot karakterinin ana ilham kaynağı olduğunu belirtti . Atkinson, "Mr Bean'in özü, tamamen bencil ve benmerkezci olması ve aslında dış dünyayı kabul etmemesi. O bir erkek vücudunda bir çocuk. Çoğu görsel komedyen bununla ilgili: Stan Laurel , Chaplin, Benny Tepesi ."

Bay Bean'in birkaç devam filmi 1995'e kadar televizyonda göründü ve karakter daha sonra bir uzun metrajlı filmde rol aldı. Bean (1997), Not the Nine O'Clock News'teki Atkinson'ın meslektaşı Mel Smith tarafından yönetildi . İkinci bir film olan Mr. Bean's Holiday , 2007'de gösterime girdi. Atkinson, Ben Elton tarafından yazılan ve hayali Gasforth'ta bulunan bir polis karakolunda geçen bir televizyon sitcomu olan The Thin Blue Line'da (1995–96) Müfettiş Raymond Fowler'ı canlandırdı.

Atkinson, Kronenbourg , Fujifilm ve Give Blood için kampanyalara öncülük etti . Johnny English , Johnny English Reborn ve Johnny English Strikes Again'deki başrolünün dayandığı Barclaycard için uzun süredir devam eden bir dizi reklamda Richard Lathum adında talihsiz ve hataya meyilli bir casusluk ajanı olarak göründü . 1999'da, yardım kuruluşu Comic Relief için üretilen özel bir Doctor Who dizisi olan The Curse of Fatal Death'te Doktor'u canlandırdı. AtkinsonTemmuz 2011'de BBC'nin Top Gear programında Makul Fiyatlı Bir Arabada rol alın , Kia Cee'd'i 1:42.2 ile pistte sürün. Onu lider tablosunun tepesine yerleştiren tur süresi, süresi 1:44.2 olan önceki yüksek profilli rekor sahibi Tom Cruise'dan önemli ölçüde daha hızlıydı.

Atkinson, Londra'daki 2012 Yaz Olimpiyatları açılış töreninde " Chariots of Fire " performansı sırasında bir komedi skeçinde Mr. Bean olarak sentezleyicide tekrarlanan tek bir nota çalarak göründü. Daha sonra , aynı adlı filmdeki ( 1924 Yaz Olimpiyatları hakkında ) koşuculara katıldığı ve onları West Sands boyunca St. ve ön koşucuyu çelme takmak. Atkinson, ITV'den bir dizi televizyon filmi olan Maigret'te Jules Maigret olarak rol aldı.

Kasım 2012'de, Atkinson'ın Bay Bean'i emekli etmek istediği ortaya çıktı. Atkinson , The Daily Telegraph'ın İncelemesine " Ticari olarak benim için en başarılı olan şey - temelde oldukça fiziksel, oldukça çocukça - giderek daha azını yapacağımı hissediyorum" dedi. "Fiziksel yeteneğinin azalmaya başlaması bir yana, bence 50'li yaşlarındaki birinin çocuksu olması biraz üzücü oluyor. Dikkatli olmalısın." Ayrıca rolün kendisini bir dereceye kadar tipikleştirdiğini de söyledi . Bu yorumlara rağmen Atkinson, 2016 yılında Bay Bean karakterini asla emekli etmeyeceğini söyledi. The Graham Norton Show'da Görünüyor2018'de BBC'de Atkinson, Graham Norton'a Bay Bean'in "asla asla dememelisin" demeden önce televizyonda tekrar görünmesinin pek olası olmadığını söyledi.

Ekim 2014'te Atkinson, Snickers için bir TV reklamında Bay Bean olarak da yer aldı. 2015'te Ben Miller ve Rebecca Front ile birlikte Bay Bean'in bir cenazeye katıldığı BBC Red Nose Day eskizinde rol aldı. 2017'de Atkinson, Çin filmi Huan Le Xi Ju Ren'de Bay Bean olarak rol aldı . Şubat 2019'da Atkinson, Emirlik merkezli telekomünikasyon şirketi Etisalat için bir reklamda Bay Bean olarak göründü.. Reklamı da anlatan Atkinson birden fazla karakteri canlandırıyor: İskoç bir savaşçı, bir beyefendi ve Viktorya döneminden bir hanımefendi, bir futbolcu, bir orman adamı, elektrikli testereyi hızlandıran bir adam, bir yarış arabası sürücüsü ve maskeli bir adam. kılıç kullanan İspanyol kanunsuz.

Ekim 2018'de Atkinson (Mr. Bean olarak), video platformunda 10 milyon aboneyi aşan kanalı için YouTube'un Elmas Oynat Düğmesini aldı. Dünyanın en çok izlenen kanalları arasında 2018'de 6,5 milyardan fazla izlendi. Mr. Bean ayrıca Temmuz 2020'de 94 milyon takipçiyle " Rihanna , Manchester United veya Harry Potter'dan daha fazla" en çok takip edilen Facebook sayfaları arasında yer alıyor.

Animasyonlu Bay Fasulye
Ocak 2014'te ITV , Rowan Atkinson'ın rolüne geri döndüğü Bay Bean'in yer aldığı yeni bir animasyon dizisini duyurdu. Kısa bir süre sonra bir televizyon yayını olarak 2014 yılında bir Web dizisi olarak çevrimiçi olarak yayınlanması bekleniyordu.

6 Şubat 2018'de Regular Capital, 2019'da Bay Bean: The Animated Series'in beşinci serisinin olacağını duyurdu (seslendiren Atkinson). 26 bölümden oluşan ilk iki bölüm olan "Game Over" ve "Special Delivery", 29 Nisan 2019'da İngiltere'de CITV'de ve dünya çapındaki Turner kanallarında yayınlandı. Beş dizinin tamamı (104 bölüm) Şubat 2019'da Çinli çocuk kanalı CCTV-14'e satıldı .

Film
Atkinson , Johnny English Reborn'un 2011 galasında.. Atkinson'ın film kariyeri, James Bond filmi Never Say Never Again'de (1983) destekleyici bir rol ve Nigel Hawthorne ile Dead on Time'da (yine 1983) başrol oynamasıyla başladı . 1988 Oscar ödüllü kısa filmi The Randevular of Dennis Jennings'de rol aldı . Mel Smith'in ilk yönetmenlik denemesi The Tall Guy'da (1989) rol aldı ve Roald Dahl çocuk romanının bir film uyarlaması olan The Witches'da ( 1990) Anjelica Huston ve Mai Zetterling ile birlikte rol aldı . Hot Shots'ta Dexter Hayman rolünü oynadı ! Part Deux (1993), bir parodisi Charlie Sheen'in oynadığı Rambo III .

Atkinson , Four Weddings and a Funeral'da (1994, uzun süredir birlikte çalıştığı Richard Curtis tarafından yazılan ve yönetilen) sözlü olarak beceriksiz bir papaz olarak daha fazla tanındı ve Disney'in The Lion King'de (yine 1994) kırmızı gagalı Zazu'nun sesi olarak yer aldı. yaban arısı Aslan Kral'da " Kral Olmak İçin Bekleyemiyorum " şarkısını da seslendirdi . Atkinson, Rat Race (2001), Scooby-Doo (2002), başka bir Richard Curtis İngiliz set romantik komedi, Love Really (2003) ve suç komedisi Keeping Mum'daki mücevher satıcısı Rufus gibi komedilerde yardımcı rollerde yer almaya devam etti.(2005), Kristin Scott Thomas , Maggie Smith ve Patrick Swayze'nin de rol aldığı.

Atkinson, yardımcı rollerinin yanı sıra başrol oyuncusu olarak da başarı elde etti. Televizyon karakteri Mr. Bean beyaz perdede Bean (1997) ile uluslararası başarıya ulaştı. Bir devam filmi olan Mr. Bean's Holiday (2007) (yine bir ölçüde Jacques Tati'nin Les Vacances de Mösyö Hulot filmindeki esin kaynağı ) da uluslararası bir başarı oldu. Ayrıca James Bond parodi Johnny English film serisinde (2003–2018) rol aldı. 2023'te Atkinson, Willy Wonka'nın kökenlerini keşfeden Charlie ve Çikolata Fabrikası romanının ön filmi olarak hizmet veren bir film olan Wonka'da rol alacak.

Tiyatro
Rowan Atkinson, Uluslararası Af Örgütü için Londra'daki The Secret Policeman's Ball'da ( 1979) Monty Python üyeleriyle birlikte görünen canlı sahne skeçleri yaptı. Atkinson, 1980'de dört aylık bir Birleşik Krallık turu yaptı. Daha sonra sahne performansının bir kaydı Live in Belfast adıyla yayınlandı .

1984'te Atkinson, komedi oyunu The Nerd'in West End versiyonunda 10 yaşındaki Christian Bale ile birlikte rol aldı. Michael Frayn tarafından çevrilen ve uyarlanan yedi kısa Anton Çehov oyunu The Sneeze and Other Stories , 1988'de ve 1989'un başlarında Londra'daki Aldwych Theatre'da Rowan Atkinson, Timothy West ve Cheryl Campbell tarafından sahnelendi.

2009'da, Oliver müzikalinin West End canlandırması sırasında ! Charles Dickens'ın Oliver Twist romanından uyarlanan filmde Atkinson, Fagin rolünü oynadı . Londra'daki Theatre Royal, Drury Lane'de Fagin'i canlandırması ve söylemesi olumlu eleştiriler aldı ve bir müzikal veya eğlence dalında en iyi erkek oyuncu dalında Olivier Ödülü'ne aday gösterildi.

28 Kasım 2012'de Rowan Atkinson, Londra'daki Royal Albert Hall'da The Prince's Trust için "We are Most Amused" komedi galasında Blackadder rolünü yeniden canlandırdı . Baldrick olarak Tony Robinson katıldı. Eskiz, Blackadder'ın Melchett'in CEO'su olduğu, Melchett ve Darling bankasının bankacılık kriziyle ilgili bir soruşturmayla karşı karşıya olduğu, 10 yıldır ilk yeni Blackadder materyalini içeriyordu.

Şubat 2013'te Atkinson , kostarlar Conleth Hill ( Game of Thrones ) ve Felicity Montagu ( I 'm Alan Keklik ). Aralık 2013'te, Adelphi Theatre'da Royal Free Hospital's Rocks with Laughter için öğretmen taslağını canlandırdı. Birkaç gün önce, küçük bir kafede sadece 30 kişinin önünde bir dizi eskiz yaptı.

Çizgi roman tarzı
Bay Bean kişiliğinde fiziksel komediyi kullanmasıyla tanınan Atkinson'ın diğer karakterleri daha çok dile güveniyor. Atkinson genellikle otorite figürlerini (özellikle rahipler veya papazları) tamamen anlamsız bir sunumla saçma sapan sözler söyleyerek oynar .

Blackadder II'nin " Bells " bölümündeki " Bob " telaffuzu gibi, en iyi bilinen çizgi roman araçlarından biri "B" sesinin aşırı artikülasyonudur . Atkinson kekeliyor , ve aşırı artikülasyon sorunlu ünsüzlerin üstesinden gelmek için bir tekniktir .

Atkinson'ın Buster Keaton'ınkiyle karşılaştırılan genellikle görselliğe dayalı tarzı onu , çoğunlukla monologlara dayanan stand-up komedisinin yanı sıra, büyük ölçüde diyaloğa dayanan çoğu modern televizyon ve film çizgi romanlarından ayırır. Bu görsel komedi yeteneği, Atkinson'ın "lastik suratlı adam" olarak anılmasına yol açtı; Blackadder the Third'ün Baldrick'in ( Tony Robinson ) ustası Bay E. Blackadder'dan " tembel , koca burunlu, kauçuk- yüzlü piç".

Etkiler
Atkinson'ın ilk komedi etkileri , 1960'ların İngiliz hiciv patlamasının önemli figürleri olan Peter Cook , Dudley Moore , Jonathan Miller ve Alan Bennett'ten ve ardından Monty Python'dan oluşan skeç komedi grubu Beyond the Fringe idi . Atkinson, "Üniversitede öğrenciler olarak onları hevesle izlediğimi hatırlıyorum" diyor. John Cleese'in çalışmalarından etkilenmeye devam etti.Monty Python günlerinin ardından, Cleese'i "büyük, büyük bir ilham kaynağı" olarak değerlendirerek, "Sanırım o ve ben tarzımız ve yaklaşımımız açısından oldukça farklıyız, ama kesinlikle izlemekten hoşlandığım bir komediydi. O çok fiziksel Evet, çok fiziksel ve çok kızgın." The Party'den ( 1968) Hrundi Bakshi ve The Pink Panther filmlerinden Müfettiş Clouseau karakterlerinin Atkinson'ın Mr. Bean ve Johnny English karakterlerini etkilediği Peter Sellers'tan da etkilenmiştir .

Barry Humphries ' Dame Edna Everage için , "O karakteri sevdim - yine, gerçekten oldukça gaddar ve küçümseyen bir doğaya sahip banliyö önyargısını gizleyen saygınlık cilası." Görsel komedyenlerden Atkinson, Charlie Chaplin , Buster Keaton ve Harold Lloyd'u etkili buluyor. Fransız komedyen Jacques Tati'den de esinlenerek , " Bay Hulot'nun Tatili " dedi.17 yaşımdayken gördüğümü hatırlıyorum - bu büyük bir ilham kaynağıydı. Daha önce hiç bakmadığım bir dünyaya bir pencere açtı ve "Tanrım, bu ilginç" diye düşündüm, komik bir durum nasıl tamamen görsel olarak geliştirilebilir ve yine de az çalıştırılmamış, hızlandırılmamış- yukarı, daha kasıtlı; zamanını alır. Ben de bundan zevk aldım."

Kişisel hayat
Evlilik ve çocuklar
Atkinson, 1980'lerin sonlarında BBC için çalışırken makyaj sanatçısı Sunetra Sastry ile tanıştı ve Şubat 1990'da evlendiler . Birlikte iki çocukları oldu ve Apethorpe'da yaşadılar. 2013 yılında, 58 yaşında olan Atkinson, birlikte bir oyunda performans sergilerken tanıştıktan sonra 32 yaşındaki komedyen Louise Ford ile bir ilişki başlattı. Ford, komedyen James Acaster ile olan ilişkisini , 2014'te karısından ayrılan ve 2015'te boşanan Atkinson'la birlikte olmak için sonlandırdı. Ford'dan bir çocuğu var.

Siyasi aktivizm
Haziran 2005'te Atkinson, Nicholas Hytner , Stephen Fry ve Ian McEwan da dahil olmak üzere Birleşik Krallık'ın en önde gelen aktörleri ve yazarlarından oluşan bir koalisyonu, tartışmalı Irksal ve Dini Nefret Yasası'nın gözden geçirilmesini zorlamak amacıyla İngiliz Parlamentosuna götürdü. sanata sansür uygulamak için dini gruplara ezici bir güç vereceklerini hissettiler. 2009'da, homofobik ifade yasasını eleştirdi ve Lordlar Kamarası'nın , hükümetin eşcinsel karşıtı bir nefret yasasındaki ifade özgürlüğü maddesini kaldırma girişimine karşı oy kullanması gerektiğini söyledi . Atkinson buna karşı çıktı.Ciddi Organize Suçlar ve Polis Yasası 2005 , "fikirleri eleştirme özgürlüğü - samimi inançlara sahip olsalar bile herhangi bir fikir - toplumun temel özgürlüklerinden biridir. Dini fikirler olmadığı sürece fikirleri eleştirmek veya alay etmek gerçekten çok özel bir yasadır."

Ekim 2012'de, 1986 tarihli Kamu Düzeni Yasası'nın 5. Bölümünde reform yapmayı veya yürürlükten kaldırmayı amaçlayan 5. Bölüm Reformu kampanyasına, özellikle de bir hakaretin tutuklanma ve cezalandırma nedeni olabileceğine dair ifadesine desteğini dile getirdi . Bu, Atkinson'ın ifade özgürlüğünün kısıtlanması olarak gördüğü son dönemdeki birkaç yüksek profilli tutuklamaya bir tepki. Şubat 2014'te Parlamento, vatandaşların baskısı üzerine "aşağılama" kelimesini kaldıran bir tüzük düzenlemesi yaptı.

Atkinson, 2018'de Boris Johnson'ın burka giymekle ilgili yaptığı yorumları savundu . Atkinson, The Times'a şöyle yazdı : "Din hakkında şaka yapma özgürlüğünden ömür boyu yararlanan biri olarak, Boris Johnson'ın posta kutularına benzeyen burka giyenlerle ilgili şakasının oldukça iyi olduğunu düşünüyorum."

Ağustos 2020'de Atkinson, İskoçya Hümanist Topluluğu tarafından koordine edilen ve aralarında romancı Val McDermid , oyun yazarı Alan Bissett ve aktivist Peter Tatchell'in de bulunduğu yirmi diğer tanınmış kişiyle birlikte İskoç Ulusal Partisi'nin önerdiği Nefret Suçu ve Kamu Düzeni ile ilgili endişelerini dile getiren bir mektuba imzasını ekledi. Faturalar. Mektup, tasarının "ifade özgürlüğünü boğucu riske atacağını" savundu.

Ocak 2021'de Atkinson, iptal kültürünün yükselişini eleştirdi . "Geniş bir fikir yelpazesine maruz kalmamız önemli, ancak şu anda sahip olduğumuz şey, sokaklarda yakacak birini arayan orta çağ çetesinin dijital eşdeğeri. İnternette sahip olduğumuz sorun şu ki bir algoritma ne görmek istediğimize karar verir, bu da basit, ikili bir toplum görüşü yaratır.Ya bizimlesiniz ya da bize karşısınız.Ve eğer bize karşıysanız, 'iptal edilmeyi' hak ediyorsunuz. "

Arabalar
Atkinson , kamyonlar onun için bir hayranlık uyandırdığı ve genç bir oyuncu olarak istihdam sağlamak için 1981'de alınan bir C+E kategorisi (eski adıyla "Sınıf 1") kamyon ehliyetine sahiptir. Komedi materyalini çekerken de bu beceriyi kullandı. 1991'de, Atkinson'ın araba takıntısını çözmeye çalışırken Londra'da dolaşıp taksi şoförleri, polisler, kullanılmış araba satıcıları ve psikoterapistlerle tartıştığı bir dizi eskiz olan The Driven Man'de rol aldı. Araba yarışı tutkunu ve katılımcısı olarak, 1995'te televizyon oyunu Full Throttle'da yarış pilotu Henry Birkin olarak göründü.

Atkinson, tek marka serisi için iki sezon boyunca Renault 5 GT Turbo da dahil olmak üzere başka arabalarda yarıştı . 1997'den 2015'e kadar, Ekim 1999'da bir Austin Metrosu ile Garstang , Lancashire yakınlarındaki Cabus'ta bir kazaya karışan nadir bir McLaren F1'e sahipti. Atkinson'ın kontrolü kaybedip bir ağaca çarpmasının ardından alev aldı. Bu kaza, araçta önemli hasara neden oldu, onarılması bir yıldan fazla sürdü ve 910.000 £ ile İngiltere'deki en büyük sigorta ödemesine yol açtı. Daha önce bir Honda NSX'e sahipti., bir Audi A8 , bir Škoda Superb ve bir Honda Civic Hybrid .

Klasik motorlu arabaların hayranı olan Muhafazakar Parti siyasetçisi Alan Clark , yayınlanan Günlüklerinde, Mayıs 1984'te Oxfordshire'dan geçerken daha sonra Atkinson olduğunu anladığı bir adamla tesadüfi bir karşılaşma kaydetti : "Thame'de otoyoldan çıktıktan hemen sonra karanlık bir ışık fark ettim. kırmızı DBS V8 Aston Martin, motor kaputu yukarıda, mutsuz bir şekilde üzerine eğilmiş bir adam. Jane'e aracı çekmesini söyledim ve geri çekildim. Başı belada olan bir DV8, her zaman zevk almak için iyidir." Clark, Atkinson'ı Rolls-Royce'uyla en yakın telefon kulübesine bıraktığını , ancak tanınmaya verdiği mülayim tepkiden dolayı hayal kırıklığına uğradığını yazıyor: "Parıldamadı, oldukça hayal kırıklığı yarattı vechetif ."

Temmuz 2001'de Atkinson, bir meraklılar toplantısında bir Aston Martin V8 Zagato'ya çarptı, ancak yara almadan uzaklaştı. Bu , Darlington'daki Croft Racing Circuit'teki Aston Martin Owners Club etkinliğinde yarıştığı sıradaydı .

Atkinson'ın sahip olmayacağını söylediği arabalardan biri Porsche : "Porsche'lerle ilgili bir sorunum var. Harika arabalar ama bir tanesiyle asla yaşayamayacağımı biliyorum. Her nasılsa, tipik Porsche insanları - ve onların hasta olmamasını diliyorum." - bana göre insanlar değiller."

Temmuz 2011'de Atkinson, Top Gear'da " Makul Fiyatlı Bir Arabanın Yıldızı " olarak göründü ve Kia Cee'd'i 1: 42.2'de pistte sürdü ve o sırada ona liderlik tablosunda birinci oldu; ardından, yalnızca Matt LeBlanc daha hızlı bir süre belirledi.

Başarılar
Atkinson , drama ve hayır kurumlarına yaptığı hizmetlerden dolayı 2013 Doğum Günü Şerefinde İngiliz İmparatorluğu Nişanı Komutanı olarak atandı .

Uçak olayı
Mart 2001'de Atkinson, Kenya'da tatildeyken özel uçağının pilotu bayıldı; Atkinson , pilot iyileşene ve uçağı Nairobi'deki Wilson Havaalanına indirene kadar uçağı havada tutmayı başardı .

Filmografi
1979–1982: Saat Dokuz Haberleri Değil 1983–1989: Blackadder
1983: Bir Daha Asla Asla Deme
1988: Dennis Jennings'in Randevuları
1989: Uzun Adam
1990–1995: Bay Bean
1995–1996: İnce Mavi Çizgi
1990: Cadılar
1993: Ateşli Atışlar! İkinci Kısım
1994: Dört Düğün Bir Cenaze
1994: Aslan Kral
1997: Fasulye
2000: Belki Bebek
2001: Sıçan Yarışı
2002: Scooby Doo
2003: Johnny İngilizce
2003: Aslında Aşk
2005: Annemi Tutmak
2007: Bay Bean'in Tatili
2011: Johnny English Yeniden Doğdu
2017: Huan Le Xi Ju Ren
2018: Johnny English Yine İş Başında
2022: İnsan Arıya Karşı
2023: Wonka


Kaynak : wikipedia.org
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 589 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda İngiliz, Aktör, Komedyen, Yazar Rowan Sebastian Atkinson hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Rowan Sebastian Atkinson Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex