Özge Ulusoy - Özge Ulusoy Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Manken, Oyuncu, Sunucu Özge Ulusoy hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Özge Ulusoy Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Özge Ulusoy (d. 28 Ekim 1982; Ankara), Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması) ikincisi ünlü profesyonel Türk manken, sunucu, sinema ve dizi oyuncusudur.

28 Ekim 1982 tarihinde Ankara'da doğdu. İlkokuldan sonra Hacettepe Devlet Konservatuarı Klasik Bale Bölümü sınavını kazandı. İlk iki yıl bu üniversitede eğitim aldıktan sonra üçüncü sınıfta yatay geçiş ile Mimar Sinan Devlet Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na geçti. Burada da bir yıl eğitim gördü ve son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale bölümünden mezun oldu.

2001 yılında katıldığı Elite Model Look yarışmasında 3. 'lük ünvanını kazandı. 2003 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. lik derecesini kazandı. Miss Turkey güzellik yarışmasından sonra Uğurkan Erez ile tanıştı ve profesyonel modellik hayatına Cengiz Abazoğlu defilesiyle adım attı. Aynı yıl eğitim hayatına da yeniden adım attı ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi bölümünü kazanarak ikinci üniversite hayatı başlamış oldu. Bu bölümden 2007 yılında mezun oldu ve ikinci üniversite eğitimini tamamladı.

2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı'nın düzenlediği bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look'a katıldı ve üçüncülük unvanını kazandı. Bu derecenin ardından Gaye Sökmen Ajans'a kayıt oldu. Aynı zamanda 2003 senesinin Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması) yarışmasında ikinci seçilen ve bunun ardından Panama'da dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kâinat Güzellik Yarışması'nda (Miss Universe) Türkiye'yi temsil eden model, Uğurkan Erez ile tanıştı ve profesyonel modellik hayatına Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım attı. 2007'de FOX TV'de yayınlanan Senin Uğruna dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynadı. Aynı yıl Uğurkan Erez Ajans'a geçti ve hâlen o ajansa bağlı olarak çalışmaktadır. Bu sırada modellik kariyerine önemli modacıların ve firmaların defileleriyle devam etti. Bunlar arasında ilk göze çarpan modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Özgür Masur, Etcetura ve Gamze Saraçoğlu; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango bulunmaktadır.

Önce 2006 yılında ilk sezonda daha sonra 2008 yılında üçüncü sezonda, yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, Kanal D'de yayınlanan polisiye dizisi Arka Sokaklar'da rol almaya başladı ve bir sezon boyunca "Yeliz Öğretmen" karakterini canlandıran Özge Ulusoy, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile bir gün süren olaylı evliliği ile adından söz ettirdi. Yine 2010 yılında Star TV'nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde Yavuz Bingöl, Ahu Türkpençe ve Şerif Sezer'le birlikte rol aldı. 2011 yılında, kendisinin ilk sinema filmi olan Kutsal Damacana: Dracoola'da başrolde oynadı. Ona yine başrolde Ersin Korkut ve Şahin Irmak eşlik etti. Aynı zamanda rock grubu Badem'in Sen Ağlama, Kalpsiz, Geceyedir Küsmelerim ve Yorgunum kliplerinde rol aldı. İlker İnanoğlu ile yıllarca beraberliği uzun süre konuşulan manken Özge Ulusoy, ünlü Amerikan formatı Survivor'ın Türk versiyonu olan, Show TV'de yayınlanan ve prodüksiyonu Acun Medya tarafından yapılan Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı reality television game show programında Ünlüler Grubu'nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti'nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir.Yarışmadan döndükten bir süre sonra popüler tv programı Bugün Ne Giysem? de yarışmacıların hazırlanıp jüri önüne gönderildiği Uğurlu Oda'yı yönetti.Daha sonra ise Uğurlu Oda'yı bırakıp jüri koltuğuna geçmiştir.

İzmirli bir ailenin en küçük çocuğu olan Özge Ulusoy'un ablası, Bahçeşehir Üniversitesi'nde ve Marmara Üniversitesi'nde doçent öğretim üyesidir, annesi Ankara'da belediye başkanlığı yapmıştır, babası ise emekli askerî hâkimdir.

Eğitim hayatı
İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü sınavlarını kazanarak ortaokul-lise hayatına orada devam etti. Üniversitenin ilk iki yılını da aynı okulda okuyarak üçüncü sınıfta yatay geçişle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na geçti. Orada da bir yıl eğitim aldıktan sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü'nden mezun oldu. Miss Turkey 2003 ikincisi olduğu ve profesyonel mankenliğe adım attığı yıl eğitim hayatına da yeniden atıldı ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü'nü kazanıp eğitimine ikinci bir üniversite okuyarak devam etmeye başladı. Bu okuldan 2007 yılında mezun oldu.

Filmografi

Panama Panama 2003 Miss Universe 2003 Kendisi - Özge Ulusoy Temsilci, Kanal: NBC and TVN Entertainment Corporation, Yarışma, Prodüksiyon: Donald Trump
Türkiye 2006 — 2007 Arka Sokaklar Öğretmen Yeliz Balkan Oyuncu, Kanal: Kanal D, Dizi, Prodüksiyon: Erler Film
Türkiye 2007 — 2008 Senin Uğruna Burçak Başrol oyuncusu, Kanal: FOX, Dizi, Prodüksiyon: ABT Prodüksiyon
Türkiye 2008 Dilek Ağacı İblis (Şeytan) Başrol oyuncusu, Kanal: Kanal 7 , Dizi, Prodüksiyon: ?
Türkiye 2008 — 2009 Arka Sokaklar Öğretmen Yeliz Balkan Oyuncu, Kanal: Kanal D, Dizi, Prodüksiyon: Erler Film
Türkiye 2009 Ev ? Konuk oyuncu, Sinema Filmi, Prodüksiyon: Pinema Film
Türkiye 2010 Ateşe Yürümek Rüya Oyuncu, Kanal: Star TV, Dizi, Prodüksiyon: Pastel Film
Türkiye 2011 Kutsal Damacana 3: Dracoola Demet Başrol oyuncusu, Sinema Filmi, Prodüksiyon: İyi Seyirler Film, Zero Film
Dominik Cumhuriyeti 2 Nisan 2011 — 6 Haziran 2011 Survivor Ünlüler vs. Gönüllüler Kendisi - Özge Ulusoy Yarışmacı (Ünlüler Grubu), Kanal: Show TV, Yarışma, Prodüksiyon: Acun Medya
Türkiye 2012 Türk'ün Uzayla İmtihanı Alev Prenses Oyuncu, Kanal: Show TV, Dizi, Film
Türkiye 2013 Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda Gözde Oyuncu, Sinema Filmi
Türkiye 2014 Kadın İşi: Banka Soygunu Nihal Başrol oyuncusu, Sinema Filmi, Prodüksiyon: TAFF Pictures
Türkiye Sen Ağlama Kendisi - Özge Ulusoy Oyuncu (Başrol), Yönetmen: Yusuf Pirhasan, Badem Grubu video klibi
Türkiye Geceyedir Küsmelerim Kendisi - Özge Ulusoy Oyuncu (Başrol) İlker İnanoğlu ile birlikte, Yönetmen: Mehmet Turgut, İlhan Şeşen ve Badem Grubu video klibi, Prodüksiyon: Taşoda, Kur­gu: İlkay Ni­şan­cı | DNA Film
Türkiye Kalpsiz Kendisi - Özge Ulusoy Oyuncu (Başrol) H. Sezai Paracıkoğlu ile birlikte, Yönetmen: Dağhan İş, Özlem Tekin ve Badem Grubu video klibi, Prodüksiyon: Taşoda, YKM ve Stüdyo Cross katkılarıyla
Türkiye Yorgunum Kendisi - Özge Ulusoy Oyuncu (Başrol) Kadir Özdal ile birlikte, Yönetmen: Özkan Aksular, Badem Grubu video klibi, Prodüksiyon: Taşoda & Ellipsis Kaynak : wikipedia.org / ozgeulusoy.com
Önemli : "Özge Ulusoy" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 733 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Özge Ulusoy - Özge Ulusoy

Özge Ulusoy

Manken, Oyuncu, Sunucu
Doğum Tarihi : 28 Ekim 1982
Akrep Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler