Notice: Undefined index: lang in /home/demlisozler/public_html/public/00000.php on line 3
Mehmet Ali Cevheri Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Mehmet Ali Cevheri - Mehmet Ali Cevheri Mehmet Ali Cevheri kimdir? Mehmet Ali Cevheri sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Mehmet Ali Cevheri hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Mehmet Ali Cevheri Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Mehmet Ali CEVHERİ 25 Mayıs 1961 tarihinde Şanlıurfa'da doğdu. Babasının adı Ömer İlhan, annesinin adı Şefika'dır. 1974 yılında Cengiz Topel İlkokulundan, 1977 yılında Merkez Orta Okulundan, 1980 yılında ise Şanlıurfa Lisesinden mezun oldu. 1985'te Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü'nü bitirdi. 1987-1991 yılları arasında özel sektörde eğitim alanında faaliyet gösteren bir şirket kurup, Bilgisayar Kursu, üniversiteye hazırlık dershanesi sürücü kursu kurdu ve bu kurumların Kurucu ve Müdürlüğünü yaptı. Akabinde 1994 yılında Harran Üniversitesi Şanlıurfa MYO'na öğretim görevlisi olarak atandı.

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında `GAP'ın Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ve Şanlıurfa Ekonomisine Yaptığı Olumlu Etkileri konusunda Yüksek Lisans (1997-1999) yaptı. 1994-1996 yılında Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Harran Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1997 yılında Kahta Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü'ne atandı ve 10 yıl boyunca bu göreve devam etti, Şanlıurfa SMMM Odası Üyeliği ve Şanlıurfa Fıstıkçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve muhasipliği, Harran Üniversitesi Spor Kulübü (1998-2001) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve son olarak Muhasebe Bölüm Başkanı iken istifa ederek Milletvekili adayı oldu ve26. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Bu dönemde Türkiye-Tacikistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yaptı.

Kastamonu Üniversitesinde 'Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi' alanında Yüksek Lisans yaptı. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi unvanlarına sahiptir (26.dönem) Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı, halen Milli Savunma Komisyonu üyesi olup, TBMM'de kurulan 'Çölyak', 'Down Sendromu ve Otizm' Araştırma Komisyonlarında görev almıştır. Halen Türkiye- Kazakistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmakta olup, orta düzeyde İngilizce ve çok iyi derecede Kürtçe bilen Cevheri, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Önemli : "Mehmet Ali Cevheri" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 145 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Mehmet Ali Cevheri - Mehmet Ali Cevheri

Mehmet Ali Cevheri

Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 25 Mayıs 1961
İkizler Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..
Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler