Notice: Undefined index: lang in /home/demlisozler/public_html/public/00000.php on line 3
Lütfiye Selva Çam Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Lütfiye Selva Çam - Lütfiye Selva Çam Lütfiye Selva Çam kimdir? Lütfiye Selva Çam sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Lütfiye Selva Çam hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Lütfiye Selva Çam Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
LÜTFİYE SELVA ÇAM 1970 yılında doğan Lütfiye Selva ÇAM, Ankara'da, sırası ile Bahçelievler Alparslan İlkokulu, Ankara Deneme Lisesi ve ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi), Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Boston ve Troy State Üniversiteleri ile birlikte "Doğu Almanya'nın Yeni Ekonomik Süreci" üzerine Dresden'de araştırma çalışmalarına katıldı. Yurtdışında yarım bırakmış olduğu "kadın istihdamına" yönelik işletme alanındaki yüksek lisans çalışmalarını, "TÜRKİYE'DE KADIN İSTİHDAMININ KALKINMAYA ETKİLERİ" başlıklı tezini yazarak tamamladıktan sonra, Uluslararası İlişkiler alanında da ikinci bir Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarına başlamış olup, bugüne kadar yürütmekte olduğu alanlardaki birikimlerini akademik alana taşımaya gayret göstermektedir. Türk Kadınının tarihsel sürecini Ak Parti dönemi ile birlikte analiz etmekte olduğu kitap çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiştir. Ayrıca çeşitli dergi ve yayınlarda kaleme almış olduğu makaleleri bulunmaktadır.

Ankara, İstanbul, Almanya ve İsviçre'de yerli ve yabancı firmalarda "İnsan Kaynakları, Yönetim ve Organizasyon, Kişisel Gelişim ve Eğitim" alanlarında ticari ve sosyal amaçlı çalışmalar yürüttü. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi; Ekonomi İşleri Başkanı ve Dış İlişkiler Başkanı olarak 8 yıl görev yaptı. 2008-2012 yılları arasında Avrupa Halk Partisi (EPP) gözlemci yönetim kurulu üyesi; 2013-2014 tarihleri arasında ise Asya Siyasi Partileri Konferansı (ICAAP) Kadın kolları başkan yardımcısı olarak görev aldı. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara Temsilciliği'nin Kurucu Başkanı oldu. Ayrıca, 1995 yılından itibaren MÜSİAD ile başlayan ve günümüze kadar devam eden girişimciliğe ve gençlere yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

25.-26. Dönem Ankara Milletvekili olan ÇAM, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. 27. Dönem Ankara Milletvekilli olan ÇAM; 22 Eylül 2015 ile 8 Mart 2021 yılları arasında iki dönem AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 24 Mart 2021 tarihinde, AK Parti Genel Merkez 7. Olağan Kongresinde MKYK üyeliğine seçilen ÇAM, TBMM AB Uyum Komisyonu üyesidir. İngilizcenin yanı sıra temel düzeyde Fransızca ve Arapça bilmektedir. Lütfiye Selva ÇAM, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kaynak:tbmm.gov.tr
Önemli : "Lütfiye Selva Çam" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 127 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Lütfiye Selva Çam - Lütfiye Selva Çam

Lütfiye Selva Çam

Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 1970

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..
Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler