7 Aralık 2023 - Perşembe

Julian Casablancas Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda ABD, Müzisyen, Şarkıcı, Söz Yazarı Julian Casablancas hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Julian Casablancas Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Julian Casablancas

Julian Casablancas - Julian Casablancas ABD, Müzisyen, Şarkıcı, Söz Yazarı
Doğum Tarihi : 23 Ağustos 1978
Başak Burcu
Julian Fernando Casablancas, (d. 23 Agustos 1978) ABD'li müzisyen, şarkıcı ve şarkı sözü yazarı.

The Strokes'un solistidir. Grubun müziğe ara vermesinden sonra 3 Kasım 2009'da çıkardığı.

Phrazes for the Young albümüyle solo kariyerini sürdürmektedir.

Çocukluk ve gençlik yılları, eğitim hayatı
New York'da, ünlü ispanyol iş adamı ve Elite Model Ajansı'nın kurucusu olan John Casablancas ile Danimarkalı 1965'te miss denmark seçilen model Jeanette Christiansen'in çocuğu olarak dünyaya geldi. Dedesi Fernando Casablancas da tekstil sektöründe oldukça tanınan bir iş adamıydı. Anne ve babası kısa bir süre sonra boşandılar ve annesi daha sonra ressam Sam Adoquei ile evlendi. Sam Adoquei aldığı The Doors plağıyla Julian'ın müzik zevkine ve müzik hayatına yön veren adamdı. Julian'ın ilham aldığı diğer müzisyenler arasında; Phil Collins, Lou Reed, Bob Marley, Sam Cooke gibi isimler vardı.

İlk tanıştığı the Strokes grubu üyesi Nikolai Fraiture'dı (bas gitaristi),Lycée Français de New York'ta birlikte eğitim gördüler. 14 yaşındayken babası onu İsviçre'de yatılı moda tasarım okulu olan Institut Le Rosey'e gönderdi. Burada diğer bir Strokes üyesi(gitarist) Albert Hammond, Jr ile tanışacaktı. Daha sonra The Dwight School'a başladı ve diğer iki grup üyesiyle birlikte ( Nick Valensi and Fabrizio Moretti) eğitim hayatını sürdürdü. Julian okulu bıraktı ama okul hayatım boyunca tek keyif aldığım ders dediği müzik derslerine devam etti.

2005'te grubun menajerinin asistanı olan Juliet Joslin ile evlendi. 2010'da oğlu Cal Casablancas dünyaya geldi. Babası John Casablancas 2013 Temmuz ayında kanserden vefat etti.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 579 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda ABD, Müzisyen, Şarkıcı, Söz Yazarı Julian Casablancas hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Julian Casablancas Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex