28 Şubat 2024 - Çarşamba

Josh Billings Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda ABD, Mizahçı Josh Billings hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Josh Billings Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Josh Billings

Josh Billings - Josh Billings ABD, Mizahçı
Doğum Tarihi : 21 Nisan 1818
Ölüm Tarihi : 14 Ekim 1885
Boğa Burcu
Josh Billings (- 14 Ekim 1885 21 Nisan 1818) 19. yüzyıl Amerikan mizahçı Henry Wheeler Shaw müstear ismi oldu. Onun ünü sonraki nesillere ile çok iyi dayandı olmasına rağmen, 19. yüzyılın ikinci yarısında belki de ikinci sadece Mark Twain, Amerika Birleşik Devletleri'nde ünlü mizah yazarı ve öğretim görevlisi oldu.

Shaw 21 Nisan'da Lanesborough, Massachusetts doğdu, 1818 Babası 1817-21 Temsilciler Birleşik Devletleri Evi görev Henry Shaw, ve ayrıca 1808-1813 ABD Kongresi'nde sunulan dedesi Samuel Shaw idi. Amcası John Savage, henüz başka milletvekili oldu.
Shaw Hamilton College katıldı, ama kampüs çan tokmağı kaldırılması için yaptığı ikinci yıl ihraç edildi. O 1845 yılında Zilpha E. Bradford evlendi.

O Poughkeepsie, New York'ta bir gazeteci ve yazar olarak bir yaşam yapmaya başladı önce Shaw o argo dolu bir gayri sesle yazdı takma "Josh Billings" altında 1858 yılında, bir çiftçi, kömür madencisi, kaşif ve ihaleyi olarak çalıştı genellikle eksantrik fonetik yazım, dağıtım zekâ ve teklifsiz sağduyu bilgeliği ile günün, bir. Onun kitapları Çiftçi 'Allminax, Josh Billings' Atasözü, Herkes Arkadaşıma, Amerikan Wit Seçimi Uçları ve Josh Billings 'Trump Kards bulunur. O da Yüzyıl Magazine "Amca Ezek Bilgeliği" sütununda adını veren yazar olarak tanınmış günün izleyicileri ile çok popüler olan, onun yazılarında, bir ders vererek, gezdi.


Billings 14 Ekim'de Monterey, California öldü, 1885. Billings 'ölümü John Steinbeck'in kurgusal Hasad satır Bölüm 12 açıklanmıştır. Steinbeck'in saygı göre, Billings vücudu da amatör bir cenaze levazımatçısı olarak iki katına kasabanın tek doktor, yerel memuru tarafından defin hazırlamak için teslim edildi sonra Monterey Hotel del Monte öldü. Doktor, talaş ile gövde paketlemeden önce evinin arkasında gulch içine onları savurma tarafından Billings 'bağırsaklarının dağıtılan her zamanki tahnit protokolü, başına. mide, karaciğer ve bağırsaklar olan usta, küçük bir çocuk, balık yemi için bunları kullanarak amaçlanan bir köpek tarafından ertesi sabah gulch bulundu. Bazı yerel adamlar, bu onun edebi mirası-edildi o denize satır hazırlanıyor gibi çocuğu durdurmak mümkün, Tripas alınır ve Billings 'organlarını vermek için doktor zorla bir gurur Monterey-bir şehre getirebilir rezalet hayata büyük bir yazar yakışır uygun mezar.

Billings kocası ve oğlunun ile ismi (Hen) 'kızı Grace Shaw Duff adı babasının bir hece kombine 1910 yılında açılan Augusta, Georgia Wilhenford Hastanesi binası için para bağışladı .

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 703 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda ABD, Mizahçı Josh Billings hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Josh Billings Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex