Notice: Undefined index: lang in /home/demlisozler/public_html/public/00000.php on line 3
Jack Canfield Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Jack Canfield - Jack Canfield Jack Canfield kimdir? Jack Canfield sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda ABD, Hatip, Yazar Jack Canfield hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Jack Canfield Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Jack Canfield (d.19 Ağustos 1944) Amerikalı motivasyonel konuşmacı ve yazar. O en iyi şu anda 40'tan fazla dile çevrilen Chicken Soup for the Soul kitabıyla bilinmektedir.

34542 Hayalleri gerçekleştirmenin anahtarı bu kitapta Doğruya doğru günümüz insanının en büyük sorunlarından biri kendini sürekli eksik ve güvensiz tatmin olmayı ne istediğini ne yapacağını sürekli sorgularken bir türlü çözüm üretememesi. Öyle ki bize daha iyi daha güzel daha başarılı bir hayat sürmemiz konusunda çeşitli formüller sunan kitaplar DVD ler yaşam koçları gurular kurs ve seminerlerden oluşan kişisel gelişim sektörü şu anda yılda 10 milyar dolar ciro yapan devasa bir pazar oluşturmuş durumda. Sektörün yıldızıysa hiç şüphesiz geçen yıl tüm dünyada fenomen yaratan ünlü kitap The Secret. Zira The Secret in filminde de boy gösteren ünlü kişisel gelişim uzmanı Jack Canfield 30 yılı aşkın bir zamandır bunun ilkelerini bu konuya dayalı eğitim ve seminerler veriyor. Haliyle geçen yılki The Secret fenomenin ardından Canfield da Çekim Yasası yla ilgili bilgi ve tecrübelerini mak üzere kolları sıvadı ve yazdığı kişisel gelişim kitaplarına bir yenisini ekledi to Living the Law of Attraction. Çünkü kitap Çekim Yasası nı basit bir dille anlatmanın yanında onu hayata nasıl geçireceğimiz ve nasıl kullanacağımız konusunda da basit ama etkili yöntemler sunan bir rehber niteliğinde. Canfield a göreyse bu kitap arzu ettiğiniz hayatı yaratmanız için ihtiyaç duyduğunuz anahtarın ta kendisi. EVREN HER ŞEYİ VERİR YETER Kİ İSTEMEYİ BİLİN Seyahatiniz burada şu anda başlıyor. Hayatınızı değiştirebilir kendinize sevgi neşe ve bereket dolu bir gelecek yaratma yetkisi verebilirsiniz sözleriyle açılıyor kitap. Ve Canfield istediğiniz her şeyi hayallerinizi hedeflerinizi arzularınızı hayatınıza çekmeniz için yapmanız gerekenleri Çekim Yasası nı Yaşamanın Anahtarı kitabının sayfalarında bir bir anlatıyor. Zira Canfield a bakılırsa Çekim Yasası na inanır ve sunduğu yöntemleri uygularsanız başarmanız hiç zor değil çünkü istediğiniz her şey orada talep etmenizi Peki nasıl.

Konuya yabancı olanları aydınlatmak için öncelikle bu sözlerin temelini oluşturan Çekim Yasası nın ne olduğunu açıklamak gerek. Kendinizi heyecanlı coşkulu tutkulu mutlu neşeli ya da cömert hissediyorsanız pozitif enerji dağıtırsınız. Öte yandan kendinizi bıkkın kaygılı stresli öfkeli kızgın ya da üzgün hissediyorsanız negatif enerji dağıtırsınız Çekim Yasası vasıtasıyla evren bu titreşimlerin her ikisine de coşkulu bir şekilde karşılık Yani bu sözlere göre siz evrene nasıl bir enerji gönderirseniz öyle bir karşılık alırsınız. Dolayısıyla hayatınızdaki iyi ve pozitif şeylere odaklanırsanız daha faza iyi ve pozitif şeyi hayatınıza kendiliğinden diyor Canfield. İstediğimiz gibi bir geleceği şekillendirmek için de düşünce ve duyguları doğru şekilde kullanmayı bilmemiz gerektiğini de ekliyor. Kitabında sunduğu yöntemlerse kontrolü elimize nasıl alacağımızı anlatıyor. Bir kez tam olarak bunu kabul ettiğinizde ve bunun sorumluluğunu üstlendiğinizde aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz. Kısacası hayatınızı değiştirme ve arzu ettiğiniz geleceği yaratma yeteneğine Çekim Yasası nı Yaşamanın Anahtarı kitabındaki öğütler açık ve net Hayatınızda neyi istiyorsanız evrene onu yansıtın. Canfield hayallerimiz doğrultusunda bu türde bir amaçla ve niyetle hareket ettiğimizde bütün evrenin bizi her bakımdan cömertçe destekleyeceğini söylüyor. Çünkü evren tutkulu olduğumuz odaklandığımız bağlandığımız şeyin titreşimine ve gerçekten mümkün olduğuna inandığınız şeye cömertçe karşılık verir.

Kitabında sunduğu uygulaması basit pek çok yöntem de bütün bunları hayata geçirmek için emrinize amade. Çekim Yasası na ister inanın ister inanmayın yine de bir denemekte fayda var. Çünkü Canfield ın sözleri hayli iddialı Bu yöntemlerle hayatınızı her bakımdan değiştirebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere burada kendiniz için gerçekleşmesini istediğiniz 101 hedefi yani hayallerinizi arzularınızı isteklerinizi bir liste olarak sıralamanız gerekiyor. Bundan 17 yıl önce listemi yapmıştım ve şu ana kadar 63 tanesini gerçekleştirdim diyor Canfield Bunlar arasında daktiloda bir dakikada elli kelime kayak ve sörf yapmayı çok satan bir kitap değişik egzotik ülkelere seyahat hayallerimdeki evi almak ve köşe yazarı olmak gibi şeyler vardı. Şöyle yapabilirsiniz 1 Kişisel hedefleriniz Burada yapmak istedikleriniz olmak istedikleriniz ve sahip olmak istediklerinizi listeleyin. 2 İlişkiler Arkadaşlar aile romantik ilişkiler ve meslektaşlar konusunda istediklerinizi listeleyin. 3 Sağlık ve beden Sağlıklı olma zindelik ve vücut şekli konularında istediklerinizi listeleyin. 5 Kariyer ve eğitim İş okul ve kariyer hedeflerinizde istediklerinizi listeleyin. Bu ayrı listeleri yaptıktan sonra sizin için önemli olan hedefleri 101 Hedef Listesi ne alt alta yazın.

Büyük düşünün istediğiniz şeye odaklanın onu hak ettiğinizi kabul edin ona sahip olabileceğinize inanın ve sonra onu serbest bırakın. GÜNDELİK RİTÜELLERİ UYGULAYIN 1 Her güne zihninizi arzularınıza hedeflerinize ve niyetlerinize odaklamak için en azından beş dakika ayırarak başlayın. Rahat olun gözlerinizi kapatın ve bütün hedeflerinizin ve arzularınızın zaten gerçekleştirilmiş olduğunu gözünüzde canlandırın. Gününüzün tam olarak istediğiniz gibi geçtiğini görün. Vizyon kitabınız hedef listeniz minnet sembolünüz ve olumlamalarınız size somut bir esin kaynağı olacak ve enerji alanınızın yönünü pozitif bir şekilde değiştirecektir. Bu araçları her gün kullanmaya ve onlara başvurmaya söz verin. 3 Amacınızla ve arzuladığınız hayatı yaratmanızla aynı doğrultuda olmayan duygusal karışıklıklara dikkat edin. Bunları her fark ettiğinizde düşünce ve duygularınızı çekmek istediğiniz şeye denk gelen bir titreşime sahip düşünceler ve duygularla değiştirin. 5 Her gün amacınız hedefiniz ve arzularınızla aynı doğrultuda harekete geçin. 6 Çekim Yasası nın hayatınızda işlediğini kabul edin. 64 yaşındaki Jack Canfield girişimcileri şirket liderlerini yöneticileri satış uzmanlarını ve eğitimcilerini kişisel profesyonel ve finansal hedeflerine ulaşmalarını nasıl hızlandıracakları konusunda eğiten Self Esteem Seminars ın ve Canfield Group un hem kurucusu hem de CEO su. Canfield aynı zamanda 146 kitaplık bir seriyi kapsayan 100 milyonun üzerinde kopyası olan ve 47 dilde basılmış çok satan kitap dizisi Tavuk Suyuna Çorba nın yardımcı yaratıcısı ve yardımcı yazarı. VİZYON KİTABI OLUŞTURUN İstedİklerİnİzİn gerçekleşmesi için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri onları görselleştirmek. Zira Canfield a göre arzularınızı resimler ve imajlarla göstererek titreşim düzeyinizi gerçekten güçlendirebilirsiniz. Hayallerinizi sanki gerçekmiş gibi tecrübe edip görsel olarak da içselleştirirseniz evren de size bu görüntüye denk gelen bir karşılık verecek. Bunun için en etkili yöntemse bir vizyon kitabı oluşturmak. Hayatınıza çekmek istediğiniz tecrübeleri duyguları ve eşyaları sembolize eden resimler bulun ve onları bir vizyon kitabında toplayın.

Başarma Cesaretini Gösterin her birimizin başarılı bireyler olduğumuzu düşünmemizi sağlayacak özgüveni ve özsaygıyı geliştirerek başarılı olmamız için bize bir plan sunuyor.
kaynak: kimkimdir. tv
Önemli : "Jack Canfield" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 794 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Jack Canfield - Jack Canfield

Jack Canfield

ABD, Hatip, Yazar
Doğum Tarihi : 19 Ağustos 1944
Aslan Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..
Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler