İsmail Koncuk - İsmail Koncuk İsmail Koncuk kimdir? İsmail Koncuk sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem İsmail Koncuk hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca İsmail Koncuk Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
İsmail Koncuk 24 Mayıs 1959 yılında Adana-Ceyhan'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ceyhan'da tamamladıktan sonra Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden 1980 yılında mezun oldu. Bu arada Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce bölümünde okudu.

Öğretmenliğe 1981 yılında Konya'nın Beyşehir İlçesi Doğanbey Beldesi'nde başladı. 1985 Yılında ise Adana'ya atandı. 1992'den 1996 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana Şubesi Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1996 yılından 2005 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana 1 No'lu Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği yaptı. 2002 Yılında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 1. Olağan Merkez Genel Kurulu'nda Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine, 2005 yılında yapılan 2. Olağan Merkez Genel Kurulu'nda Genel Sekreterliğe ve Şubat 2008'de yapılan 3. Olağan Merkez Genel Kurulu'nda ise Genel Başkanlığa seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu'nda ve 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu'nda da Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

2008 Mart döneminde yapılan 3. Olağan Genel Kurul'da Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreterliği görevine seçilen Koncuk, 9-10 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Kamu-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda ve 12-13 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılan 5. Olağan Genel Kurulu'nda da Konfederasyon Genel Başkanlığına seçildi. 1-2 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden genel başkanlığa seçildi. Sendikacılık faaliyetlerinin yanı sıra 2002 yılında MHP'den milletvekili aday adayı olan Koncuk, 2004 yılında Adana-Seyhan'da belediye başkan adaylığı yaptı.

2010 Yılında ülkemizde etkileri bugüne kadar yansıyan KPSS hırsızlığını da ortaya çıkartarak, eğitim bilimleri sınavının iptalini sağlayan Koncuk, bir sendika başkanı olarak çalışma hayatı ile ilgili yüzlerce eylem ve etkinliğe imza attı. 26 Mart 2018 tarihinde sendikacılık hayatına son veren Koncuk, İYİ Partiye üye oldu ve 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan İYİ Parti 1. Olağanüstü Genel Kurul'da GİK üyeliğine seçildi ve akabinde Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına atandı.

24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Adana Milletvekili olarak seçildi. 16 Kasım 2020?de İYİ Partiden istifa etti. 26 Ağustos 2021 tarihinde kurulan Zafer Partisi Kurucular Kurulunda yer aldı. Zafer Partisi 1. Olağan Kongresinden sonra Zafer Partisi Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü oldu. İngilizce bilen Koncuk evli ve iki kız babasıdır.

Kaynak: tbmm.gov.tr
Önemli : "İsmail Koncuk" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 199 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

İsmail Koncuk - İsmail Koncuk

İsmail Koncuk

Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 24 Mayıs 1959
İkizler Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler