Han Akçadağ - Han Akçadağ Han Akçadağ kimdir? Han Akçadağ sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Türk Şair, Yazar ve Öğretmen Han Akçadağ hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Han Akçadağ Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Şair, Mayıs 1982 yılında Kahramanmaraş'a bağlı Onikişubat İlçesi Çağlayan Mahallesinde dünyaya gelmiştir. Türk şiirine doğu-batı sentezli bakan Türk Şairlerinden biridir. İlk şiir denemelerini ortaokul yıllarında serbest şiirle yapmıştır. Eğitim hayatı boyunca zaman içerisinde aruz ve hece şiir türlerinden de örnekler vermiştir.

Aslen Malatya, Akçadağ asıllı bir ailenin son çocuğu olan Han Akçadağ, Kahramanmaraş'a bağlı Onikişubat İlçesi Çağlayan Mahallesinde, küçük şirin bir coğrafyada dünyaya geldi. Çocukluğu Çağlayan, Tekir ve Kültür gibi Kahramanmaraş ilinin değişik ilçelerinde geçti. İlk çocukluk yıllarının ardından ailesi ile birlikte şehre taşındı.1988 yılında Muallim Hayrullah Efendi İlkokulu'nda eğitimine başlayan Han Akçadağ, temel eğitimini 1993 yılında Öğretmenler İlköğretim Pilot Uygulama İlkokulu'nda tamamladı. Kahramanmaraş Selçuklular Ortaokulu'ndan mezun olduktan sonra yazar, Asker olmak istediği için ailesinin yanına, Bursa'ya taşındı. Askeri Lise mülakatlarında başarılı olmasına rağmen 28 Şubat süreci nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalarak yeniden memleketine döndü. Hoca Ahmet Yesevi Lisesi ( YDAL )'nde 2002'de zorunlu örgün eğitimini tamamladı.

Liseden mezun olduktan sonra hem Yabancı Dil eğitimi alma isteği hem de Türkiye'nin doğusu hakkında bilgi sahibi olmak istemesi, ülkesinin kültürel yapısını tam olarak anlamak için bir fırsat olarak görmesi sebebiyle 2003'te Diyarbakır, Dicle Üniversitesi, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Anabilim Dalında Lisans eğitimine başladı.Eğitim hayatı boyunca Almanca ve İngilizce öğrenimiyle birlikte Psikoloji, Sosyoloji, Edebiyat, Felsefe ve Bilim Tarihi alanlarının yanı sıra Teoloji gibi birçok benzer konuda kendisini geliştirme imkânı buldu. Mezun olduktan sonra Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde değişik işlerde çalıştı.

2009 ve 2010 yılları arasında Özel Kurs merkezlerinde Akademik Düzeyde İngilizce Eğitimi verdi. 2010'da uzun bir serüvenin ardından yeniden ailesinin yanına Kahramanmaraş'a dönen yazar, M.E.B' e bağlı sayısız okulda İngilizce ve Almanca Öğretmeni olarak görev yaptı. Bu yıllarda ülkesindeki ve dünyadaki sosyo-kültürel ve teknolojik değişimin etkilerini genç kuşakların üzerinde iyice analiz etme imkânı buldu. Görevinin yanı sıra bu süre zarfında altı başlık altında topladığı İngilizce kitaplarını yayınladı. 2014'te talihsiz bir rahatsızlık geçiren Han Akçadağ, mevcut görevinden istifa etmek ve Gaziantep, Nurdağı'na taşınmak zorunda kaldı. İki yıl daha Milli Eğitim Bakanlığı Bünyesinde öğretmenlik yaptıktan sonra 1 Nisan 2016'da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı GASMEK Kurslarında Usta Öğretici olarak İngilizce kursları açmaya başladı.

22 Nisan 2019'da " Yol, Çizgiler & Ezgiler " serisinin ilk kitabı Hep yarım Kalacaksın 'ı yayınlayarak edebiyat hayatına giren yazar, takip eden aylarda serisinin devamı olan Melankolik Düşler ve Canruba Mısralar şiir kitaplarını E-kitap olarak çıkardı. Yazar, halen Gasmek bünyesinde mevcut görevini sürdürmektedir.

Kaynak: https://www.antoloji.com/han-akcadag/hayati/
Önemli : "Han Akçadağ" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 1857 görüntüleme aldı.

Yorumlar



Halil Değirmenci 2023-11-06 19:18:11

Yakın bir kaç edebi eleştirmenimizin tavsiyesi üzerine okudum. Hakikatli bir şair olduğu muhakkak. Farkını ortaya koyması nispetinde şu dizelerine yer vermek istiyorum. Kaide mi var, her istediğin seni isteyecek diye. Hem sor kendine, istesin istemesine de ne diye? Kale



Pınar Kaya 2023-10-29 18:57:09

Şiirlerini okurken insanın yüreğine tane tane mısra yağıyor Bahar yağmuru olup ders veriyor, senfoni olup ayrılığında sevdadan olduğunu aktarıyor.. Okunası; bir kalem olduğu muhakkak



Handan Soydemir 2023-09-04 02:18:02

Başta edebiyatımıza sonra gönlümüze ve dahası Ankara\\\'mıza renk katan harika birisi.\r\nKendisini tanımak çok güzel. Tevazu sahibi kişiliği, içtenliği ve tatlı gülüşüyle tam bir beyefendi.\r\n\r\nŞiirinden önce insan şair ruhlu bu adamın duruşuna hasta oluyor.



Nadire KAYMAZ 2023-05-18 16:08:02

Deprem Bölgesinde ara sokağın birinde kazara tanışmışım. Saçı sakalı tozlar içindeydi. Elinde bir demir çubuk vardı. Komşumu enkazın altından çıkarınca ne iyi insanlar var demiştim. Geçmiş olsun diyerek ayrıldı. Sonra Ramazan programında görünce hayrete düştüm. Bu ne güzel bir yürek, ne kadar nayif bir davranış. İyilik için oradaydı. Başkası olsa reklam malzemesi yapardı. Yüreğide kendi kadar yakışıklı kardeşimin bütün kitaplarını alıp okuyacağım inşallah.



Sultan Ünlü 2023-04-30 18:45:29

Sevgiyi o kadar güzel ifade ediyor ki insanın kelimelere aşık olası geliyor. Yüreği de kendi kadar tatlı yazarımıza sağlık ve sıhhat diliyorum.



Süleyman Raşit Gül 2023-04-29 12:30:11

Şiir okumayı sevenlerin çok şey bulacağı ender isimlerden biridir. Şiirindeki ahenk ve derinlik öne çıkmasını sağlıyor. İçeriğinde kullandığı samimi üslup şiirlerinin sevilmesini sağlıyor. Türk edebiyatı adına yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.



Niyazi Kazancı 2023-04-04 23:52:00

Her şiirinde sosyo-kültürel derin bir anlam bulunuyor.\r\nÖzellikle şiirleri incelendiğinde son mısralarını insanın zihnine yerleştirmeyi başarıyor.\r\nİnsan kendinden bir parça bulmakla kalmıyor sanki şiiri kendi ruhunda buluyor.\r\n\r\nTürk Edebiyatının güzide bir ismi olacağı muhakkak. Allah yolunu ve kalemini açık etsin



Hacer Ünlü 2023-03-17 01:43:56

Şiirimize değer katan harika bir eser sunmuş. Özellikle Melankolik düşleri beğeni ile okudum. Sonraki kitaplarını ilgiyle bekliyorum.



Sevval Bayındır 2023-01-04 03:40:20

Dizeleri insanın ruhunu alıp götüren, Düşüncelerin içinde felsefi ve psikolojik ayrıntılarıyla farkını ortaya koyan Duygusal ve romantik bir realist şair ve harika bir yorumcu... Yürek sesi daim olsun



S. M. Kara 2022-09-16 12:48:36

Nadir bulunur bir şair. Şiirindeki derinlik, imgeler ve insanın ruhuna dokunan tarzı ile okumaya değer.



Ahmet Turna 2022-06-24 10:50:58

Kütüphaneye eklenmesi gereken bir kalem! Duru ve güzel anlatımıyla şiirinde Hanı olduğunu gösteriyor. Allah yüreği güzel ozanlarımızı korusun



Suna Demir 2022-04-19 00:30:38

Severek okuduğum kalemlerdendir. Yürek sesi sonsuz olsun

İçeriğe Yorum Yapın

Han Akçadağ - Han Akçadağ

Han Akçadağ

Türk Şair, Yazar ve Öğretmen
Doğum Tarihi : 1982

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler