21 Şubat 2024 - Çarşamba

Hakkı Köylü Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Cumhuriyet Savcısı ve Avukat Hakkı Köylü hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hakkı Köylü Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Hakkı Köylü

Hakkı Köylü - Hakkı Köylü Milletvekili - 27.Dönem, Cumhuriyet Savcısı ve Avukat
Doğum Tarihi : 1 Temmuz 1948
Yengeç Burcu
Hakkı KÖYLÜ 01 Temmuz 1948'de Kastamonu Devrekâni'de doğdu. Baba adı Sadık, Anne adı Şaziye'dir Cumhuriyet Savcısı ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Kütahya Emet Cumhuriyet Savcılığına atandı. Gürün, Mardin ve İskenderun'da Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu. Edirne Cumhuriyet Savcısı, Erzurum ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı, Kastamonu Bölgesi Cezaevleri İzleme Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştı.

22. 23. 24. 26 ve 27. Dönemlerde Kastamonu Milletvekili seçildi. 22. Dönemde TBMM Adalet Komisyonu üyesi ve 23. 24. Ve 26. Dönem TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili oldu. 9 yıl AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Köylü, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 140 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Cumhuriyet Savcısı ve Avukat Hakkı Köylü hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Hakkı Köylü Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex