8 Aralık 2023 - Cuma

Habibe Öçal Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Eğitimci, İşletmeci Habibe Öçal hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Habibe Öçal Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Habibe Öçal

Habibe Öçal - Habibe Öçal Milletvekili - 27.Dönem, Eğitimci, İşletmeci
Doğum Tarihi : 1968
Kahramanmaraş - 1968 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Şıh Kanber, anne adı Eşe. Eğitimci, İşletmeci; İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamladı. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi İİBF İşletme Bölümünü kazandı, ancak başörtüsü yasağından dolayı 1987 ile 1992 yılları arasında okuldan uzaklaştırıldı. 1992 yılında çıkan aftan yararlanarak 1995 yılında mezun oldu.

1997-2005 yıllarında Kırıkkale'de öğretmenlik yaptı. 2004-2007 yıllarında ABD'de New Jersey eyaletinde Türk çocuklarına yönelik Türkçe ve Türk Kültürü dersleri verdi. 2007-2010 yıllarında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Program Değerlendirme, Proje Takip ve İzleme bölümlerinde "Uzaktaki Yakınlarımız" projesinin temelini oluşturdu ve ilk koordinatörlüğünü yaptı. Ortadoğu başta olmak üzere Afrika ve Uzakdoğu'da mülteciler ve göç üzerine birçok çalışmalar gerçekleştirdi. G20 bünyesinde ilk kez kurulan W20 (Women-Kadın) oluşumunda ve çalışma grubunda yer aldı. Çeşitli kadın çalışmalarına ve yetim projelerine öncülük etti. MEB Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonunda görev alarak Sabancı Üniversitesinde kadın çalışmalarında bulundu. 2013-2018 yılları arasında Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Genel Başkanlığı yaptı. Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilen Öçal, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 161 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Eğitimci, İşletmeci Habibe Öçal hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Habibe Öçal Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex