Eray Yeşilırmak - Eray Yeşilırmak Eray Yeşilırmak kimdir? Eray Yeşilırmak sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Müzisyen, Ses Sanatçısı, Söz Yazarı Eray Yeşilırmak hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Eray Yeşilırmak Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Eray Yeşilırmak, 18 Aralık 1985 Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sivaslıdır. İlk 10 yaşında babasından kısa sap bağlama eğitimi alarak serüvenine başlamıştır. Halk eğitim merkezlerinden almış olduğu eğitimler ile müziğe ve müziğine adamış azimli ve başarılı bir müzisyendir. Kurmuş olduğu Grup Dört Mevsim isimli 6 kişilik grubu ile beraber ilk profesyonel sahnesine Adres Barda başlamıştır. Zaman geçtikçe kitlesini ve çevresini oluşturmuş onu dinleyen yerel bir Başkent tv müdürü Salih Gerçek tarafından müzik programı yapmaya başlamıştır. Ankara içerisinde bir çok solist arkadaşlarını bu tv programına konuk almış ve bir çok sponsor ile bir süre daha müzik programını devam ettirmiştir. Aynı zamanda Radyo X, Dünya Radyo, Radyo Ses ve son olarak Beyaz Radyo’da İkslarç isimli kendi program içeriğini üretmiş ve yıllarca Ankara’da sesini ve müziğini duyurmuştur.

2009 yılında Batıkent ilçesinde Acapella Müzik isimli müzik aletleri ve eğitimi ile ilgili müzik mağazasını açmıştır. Halen faaliyette olan mağaza, bulunduğu ilçede büyük ilgi görmektedir. 2012 yılında kamera ve video çekimlerine ilgisinden dolayı kendisine amatör bir kamera almıştır. Kendi şartlarıyla Acapella Müzik’in tanıtım videosunu ve sözü müziği kendisine ait olan eseri ‘Nerdesin’inin klibini çekmiştir. Bolca çekimler ve montaj kurgu yaparak kendisini geliştirmiş. Ve kendisini uzun zamandır yalnız bırakmayan arkadaşları ile bir eğlence youtube kanalı açmıştır. 2015 yılında Aca Müzik Yapım şirketini kurmuştur.

2016 yılında ise Kültür Bakanlığından Yapım Şirketi belgesini alarak yapımlar yapmaya başlamıştır. Birçok Sanatçının albümlerini yapmış ve dijital platformlarla yaptığı anlaşmalar ile işinin gücüne güç katmıştır. Daha sonra kendi şarkılarını ve cover eserler yorumlamaya karar vermiş ve kendi isimli youtube kanalını açmıştır. Nerdesin isimli şarkısından sonra sözü müziği kendisine ait olan Mavi Gökyüzü isimli şarkısının klibini youtube kanalına yüklemiştir. Kendi öğrencileriyle Halay potpori ve bireysel çalışmalara imza atan Eray Yeşilırmak, yöresel büyüklerinden edindiği sözler ile halaylar derlemiştir. Daha sonra kendisini ait eğlenceli sözlerini halay tarzında bestelemiş ve birden fazla sanatçıya albümlerinde okumaları için vermiştir. Bir Erkan Yavuzer bestesi olan Dünya isimli şarkının coverı için kendisinden izin almış ve Ankara’da solistlik yapan Gözde Biçyap ile düet yapmıştır. Aynı zaman diliminde Tiktok isimli telefon uygulamasında dublaj ve replik videoları çekmeye başlamış ve kısa sürede büyük kitlelere ulaşmıştır. O zamanlarda çekmiş olduğu Dünya şarkısını ilk kez tiktoka yüklemiş ve video viral olmuştur. Ülke genelinde binlerce post atılmış ve onbinlerce kişi sesi kullanmıştır. Ve videosunu youtubeda kısa sürede milyonlar izlemiştir. Bununla beraber yine videolar çekmeye ve şarkılar coverlamaya devam etmiştir. 2018 de coverını yaptıgı Sura İskenderli’ye ait yaram derinden isimli şarkının coverını yapmış ve kızı Asel ile yaptığı sosyal medyada paylaşımlar ile binlerce insanın dikkatini çekmiştir. Hürriyet gazetesi, Akşam gazetesi, Haberler.com vb birçok yerlerde haberleri çıkmıştır. Cover eserler yapmaya devam etmiştir. Demet Akalın’ın seslendirmiş olduğu hareketli olan eser Kalbindeki İmza‘yı kendi tarzıyla yorumlamış. ve kısa sürede bu şarkıda milyonlara hitap etmiştir.

2019 Eylül ayında Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezinde ilk büyük ve biletli konserini vermiştir. 8 kişilik ekiple sahneye çıkan Eray Yeşilırmak sevenlerine muhteşem bir konser vermiştir. Bu serüven şuan ekibiyle beraber konserler vererek devam etmektedir. Son olarak işlerini menajerlik ve yapım olarak tek bir ailede toplama kararı veren Eray Yeşilırmak, İstanbul’da bulunan bir çok ünlü ve fenomen sanatçılarında işlerini yapan Kemal Aslan ile anlaşmıştır. Halen Eğitim, konser ve youtube işlerine devam etmektedir.

Kaynak: erayyesilirmak.com
Önemli : "Eray Yeşilırmak" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 528 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Eray Yeşilırmak - Eray Yeşilırmak

Eray Yeşilırmak

Müzisyen, Ses Sanatçısı, Söz Yazarı
Doğum Tarihi : 18 Aralık 1985
Yay Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler