Dr. Seuss - Dr. Seuss Dr. Seuss kimdir? Dr. Seuss sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda ABD, Yazar, Şair, Karikatürcü Dr. Seuss hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Dr. Seuss Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Theodor Seuss Geisel (d. 2 Mart 1904 ' ö. 24 Eylül 1991), daha çok Dr. Seuss, Theo LeSieg ve bir sefere mahsus Rosetta Stone mahlaslarıyla yazdığı çocuk kitaplarıyla tanınan ABD'li yazar, şair ve karikatürcü.

Geisel, genellikle yaratıcı karakterleri ve kafiyeli yazım biçimi ile anapestik metreyi sıkça kullandığı 46 çocuk kitabı yayınlanmıştır. En ünlü kitapları arasında Green Eggs and Ham, The Cat in the Hat, One Fish Two Fish Red Fish Blue Fish, Horton Hatches the Egg, Horton Hears a Who! ve How the Grinch Stole Christmas! bulunmaktadır.

Eserlerinin 11 televizyon programı, dört uzun metrajlı film, Broadway müzikali ve dört televizyon dizisi dahil olmak üzere çok sayıda uyarlaması yapıldı. Lewis Carroll Shelf Ödülü'nü 1958'de Horton Hatches the Egg adlı kitabıyla ve 1961'de And to Think That I Saw It on Mulberry Street adlı kitabıyla kazandı. Geisel ayrıca reklam kampanyaları (özellikle Flit ve Standart Oil) için desinatör ve bir New York gazetesi olan PM için siyasi karikatürist olarak çalıştı. II. Dünya Savaşı sırasında, Amerika Birleşik Devletleri Ordusunda bir animasyon departmanında görev yaptı ve burada kaleme aldığı Design for Death filmi daha sonra 1947'de belgesel film dalında Oscar Ödülünü kazandı.
Önemli : "Dr. Seuss" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 1386 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Dr. Seuss - Dr. Seuss

Dr. Seuss

ABD, Yazar, Şair, Karikatürcü
Doğum Tarihi : 2 Mart 1904
Ölüm Tarihi : 24 Eylül 1991
Balık Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler