9 Aralık 2023 - Cumartesi

Dolly Parton Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda ABD, Country Pop Şarkıcı, Müzik Yazarı Dolly Parton hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Dolly Parton Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Dolly Parton

Dolly Parton - Dolly Parton ABD, Country Pop Şarkıcı, Müzik Yazarı
Doğum Tarihi : 19 Ocak 1946
Oğlak Burcu
Dolly Rebecca Parton (19 Ocak 1946, Sevierville, Tennessee, ABD) ABD'li kadın country ve country pop şarkıcısı ve müzik yazarı.

1959 yılından beri müzik çalışmalarına devam etmektedir. 1978 yılından beri 7 kez Grammy ödülü almıştır, ayrıca 42 kez de Grammy ödülüne aday gösterilmiştir. Bunların dışında Academy, Tony ve Emmy müzik ödüllerine de aday gösterilmiştir. Ayrıca Dolly Parton, Miley Cyrus'ın vaftiz annesidir. İlk kopya koyun olan Dolly'ye onun adı verilmiştir.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 707 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda ABD, Country Pop Şarkıcı, Müzik Yazarı Dolly Parton hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Dolly Parton Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex