Curt Goetz - Curt Goetz Curt Goetz kimdir? Curt Goetz sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Yazar Curt Goetz hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Curt Goetz Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Curt Goetz (17 Kasım 1888 - 12 Eylül 1960), doğan Kurt Walter Götz, bir İsviçreli Alman yazar, aktör ve film yönetmeni oldu. Curt Goetz Almanca konuşulan dünyada kendi zamanının en parlak komedi yazarlarından biri olarak kabul edilmiştir. Birlikte eşi Valérie von Martens ile kendi oyunlarında oynadı ve aynı zamanda onları filme. O sık sık karşılaştırıldığında kiminle İrlandalı yazar George Bernard Shaw, bir uzak akraba oldu.

Kurt Walter Götz İsviçreli şarap sınav Bernhard Götz oğlu olarak Mainz, Almanya doğumlu, İtalyan ve Fransız asıllı Alman eşi oldu, Selma (Rocco doğumlu). Babası Annesi sonra o özel kliniği yönetilen Halle, Saksonya Anhalt, iki yaşındaki Curt ile gitti 1890 yılında öldü.

1906 yılında o Schiller tarafından Robbers Franz Moor oynamıştı Halle, Şehir Lisesi'nde tamamladı.

Annesi yeniden evlendi ve üvey babası teşvik ve tiyatro ilk adımlarını finanse. O Berlin aktör Emanuel Reicher altında oyunculuk eğitimi ve 1907 yılında Rostock Stadttheater'ın onun sahne yaptı. Rostock, o da aşaması için ilk skeçler yazdı. Daha sonra Nuremberg tiyatrolarda oynadı ve daha sonra Berlin'e gitti. 1912 yılında Harry Piel yönettiği sessiz film Siyah Kan, kurşun oynadı.

1914 yılında o Goetz, örneğin sessiz film, başta gerilim, hareket devam 1917 yılında boşandı Erna Nitter, evli, Ich 1918 yılında Ernst Lubitsch'in yönettiği sein kein Mann (Ben Mann Olmak İstemiyorum), möchte. o zaman onun meslektaşları biri aktör Max Landa oldu.

1923 yılında Berlin'de, Viyana'da hareket ederken bilmek lazım olan Valérie von Martens, evlendi. Kendi yapımları onunla hareket, Valérie ile turneye gitmeye başladı.

1939 yılında film yapma eğitimi için Hollywood'a gitti ve savaş patlak verdiğinde Valérie ile birlikte, orada kalmaya karar verdi. O diğerleri arasında yönetmen Reinhold Schunzel ile çalıştı ve onun komedi birçok filmde haline getirildi. Goetz MGM ile bir sözleşme elde senaryo bir dizi çalıştı. Greta Garbo film İki Yüzlü Kadın başarısından sonra o 5 yıllık sözleşme teklif edildi. Ancak, o Amerikan film endüstrisinin yeterince deneyimi vardı söyleyerek, bu reddetti. O ve Valérie Van Nuys, California'da bir tavuk çiftliği-aldım ve tavuk üremek için (başarılı) ilerledi.

Kaliforniya'da Goetz onun hikayesini Tatjana ve onun hokuspokus yeni bir sürümünü hazırladı. O da başarıyla 1945 yılında Broadway'de Playhouse Tiyatrosu üretilen Montevideo House, içine eski bir oyun yeniden çalıştı.

Goetz bazı başarılı romanlar yazdı Onlar nerede, (Goetz doğuştan İsviçre vatandaşlığına vardı) Thun Gölü tarafından İsviçre'de yaşayan, 1945 yılında Avrupa'ya geri döndü. Çift, daha sonra Liechtenstein taşındı. 1960 yılında, kıskaçlar, St. Gallen öldü.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.
Önemli : "Curt Goetz" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 976 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Curt Goetz - Curt Goetz

Curt Goetz

Yazar
Doğum Tarihi : 17 Kasım 1888
Ölüm Tarihi : 12 Eylül 1960
Akrep Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..
Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler