28 Şubat 2024 - Çarşamba

Curt Goetz Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Yazar Curt Goetz hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Curt Goetz Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Curt Goetz

Curt Goetz - Curt Goetz Yazar
Doğum Tarihi : 17 Kasım 1888
Ölüm Tarihi : 12 Eylül 1960
Akrep Burcu
Curt Goetz (17 Kasım 1888 - 12 Eylül 1960), doğan Kurt Walter Götz, bir İsviçreli Alman yazar, aktör ve film yönetmeni oldu. Curt Goetz Almanca konuşulan dünyada kendi zamanının en parlak komedi yazarlarından biri olarak kabul edilmiştir. Birlikte eşi Valérie von Martens ile kendi oyunlarında oynadı ve aynı zamanda onları filme. O sık sık karşılaştırıldığında kiminle İrlandalı yazar George Bernard Shaw, bir uzak akraba oldu.

Kurt Walter Götz İsviçreli şarap sınav Bernhard Götz oğlu olarak Mainz, Almanya doğumlu, İtalyan ve Fransız asıllı Alman eşi oldu, Selma (Rocco doğumlu). Babası Annesi sonra o özel kliniği yönetilen Halle, Saksonya Anhalt, iki yaşındaki Curt ile gitti 1890 yılında öldü.

1906 yılında o Schiller tarafından Robbers Franz Moor oynamıştı Halle, Şehir Lisesi'nde tamamladı.

Annesi yeniden evlendi ve üvey babası teşvik ve tiyatro ilk adımlarını finanse. O Berlin aktör Emanuel Reicher altında oyunculuk eğitimi ve 1907 yılında Rostock Stadttheater'ın onun sahne yaptı. Rostock, o da aşaması için ilk skeçler yazdı. Daha sonra Nuremberg tiyatrolarda oynadı ve daha sonra Berlin'e gitti. 1912 yılında Harry Piel yönettiği sessiz film Siyah Kan, kurşun oynadı.

1914 yılında o Goetz, örneğin sessiz film, başta gerilim, hareket devam 1917 yılında boşandı Erna Nitter, evli, Ich 1918 yılında Ernst Lubitsch'in yönettiği sein kein Mann (Ben Mann Olmak İstemiyorum), möchte. o zaman onun meslektaşları biri aktör Max Landa oldu.

1923 yılında Berlin'de, Viyana'da hareket ederken bilmek lazım olan Valérie von Martens, evlendi. Kendi yapımları onunla hareket, Valérie ile turneye gitmeye başladı.

1939 yılında film yapma eğitimi için Hollywood'a gitti ve savaş patlak verdiğinde Valérie ile birlikte, orada kalmaya karar verdi. O diğerleri arasında yönetmen Reinhold Schunzel ile çalıştı ve onun komedi birçok filmde haline getirildi. Goetz MGM ile bir sözleşme elde senaryo bir dizi çalıştı. Greta Garbo film İki Yüzlü Kadın başarısından sonra o 5 yıllık sözleşme teklif edildi. Ancak, o Amerikan film endüstrisinin yeterince deneyimi vardı söyleyerek, bu reddetti. O ve Valérie Van Nuys, California'da bir tavuk çiftliği-aldım ve tavuk üremek için (başarılı) ilerledi.

Kaliforniya'da Goetz onun hikayesini Tatjana ve onun hokuspokus yeni bir sürümünü hazırladı. O da başarıyla 1945 yılında Broadway'de Playhouse Tiyatrosu üretilen Montevideo House, içine eski bir oyun yeniden çalıştı.

Goetz bazı başarılı romanlar yazdı Onlar nerede, (Goetz doğuştan İsviçre vatandaşlığına vardı) Thun Gölü tarafından İsviçre'de yaşayan, 1945 yılında Avrupa'ya geri döndü. Çift, daha sonra Liechtenstein taşındı. 1960 yılında, kıskaçlar, St. Gallen öldü.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 945 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Yazar Curt Goetz hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Curt Goetz Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex