Ceyhun Yılmaz - Ceyhun Yılmaz Ceyhun Yılmaz kimdir? Ceyhun Yılmaz sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Türk, Komedyen, Oyuncu, Radyo Programcısı, TV Prog Ceyhun Yılmaz hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ceyhun Yılmaz Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Ceyhun Yılmaz (d. 5 Ekim 1976; İstanbul), Türk komedyen, oyuncu, radyo ve televizyon programcısı.

İlköğretimini Bahçelievler Kazım Karabekir İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Bu okulda okurken sınıfta düzenlediği tek kişilik oyunların yanı sıra ilk kez 1985 yılında okulunun mezuniyet gecesinde sahneye çıktı. 1990 yılında Yeşilköy 50.Yıl Lisesi'ne gitmeye başladı. 1993 yılında mezun oldu ve Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü'ne kaydoldu. İkinci senesinde ayrıldı.

1995 yılında Star TV'de yapım yardımcılığı görevini üstlendi. Sonrasında TGRT spor muhabirliği , 1997'de Star TV spor yapımcılığı ve 1998'de Star TV Galatasaray Muhabirliği ve TGRT spor servisi müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999 yılının Ocak ayında Best FM'de yayına başladı. 2000 yılında Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları öğrencisi oldu. Aynı yıl içerisinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi'nde sahneye çıkmaya başladı ve burada 500'ün üzerinde oyun sergiledi. 2001 yılında Atv'de kendi adını taşıyan bir televizyon programını hazırladı ve 13 bölüm boyunca sundu.

2002 yılında ilk şiir kitabını çıkardı ve aynı yıl okulunu, TV programını, radyo programını ve sahneleri bırakıp vatani görevini yapmak için orduya katıldı. 4 ay Van'da kaldıktan sonra, Türkiye'nin tüm illerini dolaşarak askerler ve rütbeli personel için toplamda 107 gösteri yaptı.

2003 yılında vatani görevini tamamlayıp radyoya geri dönen Ceyhun Yılmaz hemen ikinci şiir kitabı 'Kasımın Bıçak Yarası'nı yayınladı. Gösterilerine de aynı yıl tekrar başladı. 2004 yılında bir televizyon programı için TRT ile anlaştı ve 14 bölüm boyunca 'Şov Rüzgarı'nı sundu. 2005 yılında Cine5'le anlaşarak hafta içi her gece 'Ceyhun Yılmaz Talk Show' isimli programına devam etti; program boyunca 165 bölümde 210 ünlü konuğu ağırladı. 2006 yılında 'İkinci El Yalnızlık' adlı şiir kitabını yayınladı ve tüm kitaplarının gelirlerinin tamamını Türk Böbrek Vakfı ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışladı. Şubat 2004 ve Mayıs 2006 yılları arasında 'Hayat Bilgisi' dizisinde 92 bölüm konuk oyunculuk yaptı. 13 Mayıs 2006 yılında dizi setinde geçirdiği kaza sonucu ayağı 3 yerden kırıldı ve kolunda çatlak meydana geldi. Aynı gün çok sevdiği annesini kaybetti ve bir süre çalışmalarına ara verdi. 2007 yılının Haziran ayından itibaren tekrar TRT ile anlaştı ve 'Sayısal Gece' programını yaz boyunca sundu. Aynı yıl başrollerini Tuba Ünsal ile paylaştığı 'Küçük Hanımefendi)' adlı dizide yer aldı. 2008 yılında TRT'de 'Sayısal Gece' programını bu kez Sibel Can ile sunmaya başladı ve yaz bitiminden sonra kış sezonunda da programa devam etti ve toplamda 40 bölüm programın sunuculuğunu üstlendi. 2009 yılında TRT Müzik kanalında 'İstanbul Sokakları' isimli programı sundu. 2011 yılında Habertürk TV'de Simge Fıstıkoğlu ile birlikte 'Hoş Beş İki' isimli spor programını 13 bölüm boyunca hazırlayıp sundu.

2011 yılında Lig TV'de '21' isimli spor-talk show programını hazırladı ve sunmaya başladı. 2011 yılında, önceki 3 kitabının birleşimi olan 'Sensiz Harfler'i ve 'Sevdiğim İkinci Kadınsın Sen' adlı kitaplarını yayınladı ve kitapların bütün gelirlerini LÖSEV'e bıraktı. 1999-2012 yılları arasında 100'den fazla üniversite paneline konuşmacı olarak katıldı. Mesleğini yaptığı her sene birçok ödüle layık görüldü.

'Hababam Sınıfı Merhaba', 'Hababam Sınıfı Askerde', 'Maskeli Beşler', 'Maskeli Beşler: Irak', 'Maskeli Beşler: Kıbrıs', 'Osmanlı Cumhuriyeti', 'Çakallarla Dans' filmlerinde ve 'Melekler Korusun', 'Leyla ile Mecnun' ve 'Babam İçin' dizilerinde cameo (misafir oyuncu) olarak bulundu.

23 Aralık 2013 gününden itibaren Ceyhun Yılmaz Show programıyla hafta içi her gün Alem FM'de yer almaktadır. Bunun yanında, genellikle radyoda reklam aralarında ve günün farklı saatlerinde PACYA adında online olarak alternatif bir yayın yapmaktadır.
Önemli : "Ceyhun Yılmaz" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 912 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Ceyhun Yılmaz - Ceyhun Yılmaz

Ceyhun Yılmaz

Türk, Komedyen, Oyuncu, Radyo Programcısı, TV Prog
Doğum Tarihi : 5 Ekim 1976
Terazi Burcu

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..
Ben yeni bir yıl istiyorum
Şiirler
Ben yeni bir yıl istiyorum

ben yeni bir yıl istiyorum
umutların olmadığı
çünkü bütün umutların
gerçekleştiği bir yıl olsun

ben yeni bir yıl istiyorum
çocukların ölmediği
çiçekli çimler üzerinde
koşsunlar cıvıltılarıyla

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler