25 Şubat 2024 - Pazar

Cengiz Demirkaya Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Cengiz Demirkaya hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Cengiz Demirkaya Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Cengiz Demirkaya

Cengiz Demirkaya - Cengiz Demirkaya Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 15 Nisan 1968
Koç Burcu
Cengiz Demirkaya, 15 Nisan 1968 Kızıltepe?de doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Hansi'dir. Eğitimci ve İşadamı; Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdi. Tarım Sektöründe; yem, tohum ve yumurta üreticiliğine yönelik kurduğu aile şirketinde yöneticilik yaptı. Bununla beraber Kızıltepe Ticaret odası divan kurulu üyeliği, Kızıltepe Zahireciler Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu üyeliği, MUSİAD üyesi, ASKON Mardin kurucu üyesi ve genel sekreteri, Mardin Master veteranlar derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2011- 2015 yılları arasında AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı yaptı. 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde AK Parti Mardin 5. Sıra Milletvekili Adayı oldu. En son olarak AK Parti Mardin Yerel Yönetimler sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. 24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde 27. Dönem Mardin Milletvekili seçildi. Çok iyi düzeyde Kürtçe ve orta düzeyde İngilizce bilen Demirkaya, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 145 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Cengiz Demirkaya hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Cengiz Demirkaya Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex