7 Aralık 2023 - Perşembe

Canan Uçar Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Eczacı, Siyaset Kadını Canan Uçar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Canan Uçar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Canan Uçar

Canan Uçar - Canan Uçar Eczacı, Siyaset Kadını

3 Haziran 1969 yılında Erzurum'da doğdum.

50 yıldır ekmek yediğim şehrime hak ettiği hizmeti vermek için, ikamet ettiğim palandöken ilçesini daha yaşanabilir kılmak üzere, sana da ihtiyacımız olduğunu belirterek sözlerime başlamak isterim.

Ben Eczacı Canan Uçar. Evli ve 3 çocuk annesiyim.

Kendi çocuklarıma nasıl özen gösteriyorsam, yurdumuzun tüm çocuklarının da asıl hakkettiği yaşam alanının nasıl olması gerektiğini çok iyi biliyorum.

Eğitim Hayatım ve Siyasete İlk Adımlarım
Bunu öğrenmek için de eğitim hayatımda her daim başarılı olmayı, öğrenmeyi kendime hedef edindim. Kültür Kurumu ilkokulunda başlayan eğitim hayatım, ortaokulu Şair Nef’i ortaokulunda oykuyarak devam etti, Erzurum’un Çanakkaleye’de asker göndermiş lisesi Erzurum lisesinden dereceyle mezun oldum.

Artık üniversite okuyacaktım ve insanlığa faydamın dokunabileceği bir mesleği seçmek istiyordum.

Öğrenimine sırasıyla; Ankara üniversitesi; Eczacılık fakültesi(1986-1991), Anadolu Üniversitesi; İktisat Fakültesi(1993-1997), Atatürk Üniversitesi; Adalet Yüksek okulu (2012-2014) mezunu olup bilginin ve öğrenmenin yaşı olmayacağı düşüncesiyle Atatürk Üniversitesi Sosyoloji bölümü 3 sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam etmekteyim.

1991 yılından beri Erzurum da Eczacılık işiyle hastalarımıza şifa, dertlerine deva olmaya çalıştım.

2001 -2003 yılları arasında Eczacı Odası genel sekreterliği görevinde bulundum.

Halen Eczacılar Odası Etik Kurul başkanlığı ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Girişimci Kadınlar Komisyonu üyesiyim.

Kısacası; ülkeme, toprağıma daha nasıl faydalı olurum diye her zaman düşündüm ve rabbim can sağlığından etmedikçe bu düşünceme devam edeceğim.

2018 kışından beri İyi parti secim ve hukuk isleri il başkan yardımcılığı yaptım; 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı oldum.

Kaynak: cananucar.com.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 269 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Eczacı, Siyaset Kadını Canan Uçar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Canan Uçar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex