28 Şubat 2024 - Çarşamba

Bruce Barton Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Yazar, Reklam Müdürü, Politikacı Bruce Barton hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bruce Barton Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Bruce Barton

Bruce Barton - Bruce Barton Yazar, Reklam Müdürü, Politikacı
Doğum Tarihi : 5 Ağustos 1886
Ölüm Tarihi : 5 Temmuz 1967
Aslan Burcu
Bruce Fairchild Barton (5 Ağustos 1886 - 5 Temmuz 1967), Amerikalı yazar, reklam müdürü, ve politikacı oldu. New York'tan Cumhuriyetçi olarak 1937-1940 ABD Kongresi'nde görev yaptı.

1886 yılında Robbins, Tennessee doğumlu, Barton bir Cemaat papazın oğlu ve Chicago alan dahil olmak üzere ABD genelinde çeşitli yerlerde, büyüdü. Barton Illinois Oak Park alanında kaldırdı ve ailesinin tek çocuğu oldu. Babası dindar bir Hıristiyan oldu ve 20 yılı aşkın süredir ilk Cemaat Kilisesi için papaz olarak görev yaptı. Annesi Esther Bushnell bir ilkokul öğretmeni oldu. Gazetecilik bir çocuk bile Barton itiraz ve o sadece dokuz yaşındayken onun boş zamanlarında gazete sattı. Daha sonra onun gençlik yıllarında, onun yüksek okul gazetesi için editör olarak görev yaptı ve bir yerel gazetede muhabir Oak Park Haftalık denir oldu. Barton ayrıca nedeniyle yaptığı katkılardan başarılı oldu amcasının akçaağaç şurubu iş, koşmak yardımcı oldu. Barton 1903 yılında Berea Koleji alındı ve daha sonra Massachusetts Amherst College transfer. O Batten, Barton olmak için daha sonra ajans George Bant ajansı ile birleşti 1919 Dokuz yıldır co-kurucu Barton, Durstine ve Osborn (BDO) reklam ajansı önce bir gazeteci ve dergi editörü olarak çalıştı 1907 yılında Amherst Koleji'nden mezun oldu , Durstine ve Osborn (BBDO). Barton sektörün liderlerinden biri haline bina, 1961 yılına kadar ajansı yöneldi. Diğer ünlü kampanyalar arasında, o Betty Crocker karakterini yarattı. O da General Motors ve General Electric adlandırma ile yatırılmaktadır. Siyasal olarak muhafazakar, o yıllarda birçok Cumhuriyetçi adaylar için onun halkla ilişkiler uzmanlığını sundu. Roosevelt ve New Deal sarsılmaz rakibi, Temsilciler Birleşik Devletleri Evi (1937-1941) olarak iki dönem görev yaptı ve başarısız New York ABD Senatörü için 1940 yılında koştu.

Barton kişisel başarı için birçok çok satan kılavuzları yazarı olarak, ancak, en ünlü oldu. O da Amerikan rüyasını takip için okuyucular tavsiye ve ilham veren, tam anlamıyla popüler dergiler için yüzlerce makale yazdı. Onun en ünlü kitap oldu, Adam Hiç Kimse (1925) bilir. O günümüzde yaşasaydı gibi bu kitapta, Barton İsa öngörülüyor; Bu insanlar o zaman sırasında kullanılan daha İsa'nın farklı bir resim çiziyor. O da kendine benzer bir günümüz işadamı, İsa'yı tasvir. Barton nedeniyle onun güçlü dinsel inançlarına, yaptığı yazılı kariyeri boyunca birçok dini temalar vardı. Hatta yazma Barton birincil güdü din olduğu söylenir. Bir tarihçi yazar: "Barton bireyselliğe, kendini geliştiren, malzeme devam çaresiz inandı, Yahudi-Hıristiyan ahlakı, ve onun nesli kayda değer yaşadığı hangi aracılığıyla derin krizlerin hiçbiri onun yazılarının tenor ya da kapasitelerini değiştirdi , ilerici geleneğinde iyimserler, görünüşe duymak istiyorum sürdürdü ne Amerikalıların kitleleri yansıtmaktadır. "

Bruce Barton Barton Rev John Davenport, Yale Üniversitesi kurucusu soyundan, 1967 yılında New York City'de 117 East 55th Street evinde öldü ve New Haven, Connecticut, onun annesi ile.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 748 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Yazar, Reklam Müdürü, Politikacı Bruce Barton hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bruce Barton Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2024 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex