Bruce Alberts - Bruce Alberts Bruce Alberts kimdir? Bruce Alberts sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda ABD, Biyokimyacı Bruce Alberts hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bruce Alberts Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Bruce Michael Alberts (1938 doğumlu) bilim kamu politikası yaptığı çalışmalarla ve Hücre Moleküler Biyoloji özgün yazar olarak bilinen bir Amerikalı biyokimyacı. Alberts, canlı hücreler bölmek zaman kromozom çoğaltmayı sağlayan protein kompleksleri yaptığı çalışmada özellikle dikkat, Pakistan ve Endonezya Science dergisinin-Genel Yayın Yönetmeni-ve Amerika Birleşik Devletleri Bilim Elçisi oldu. Alberts 1993-2005 Ulusal Bilimler Akademisi başkanı ve New York Carnegie Corporation bir mütevelli oldu.

Winnetka, Illinois Yeni Trier Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Alberts katıldı ve biyokimyasal bilimlerde bir derece ile, Harvard Koleji mezunu ve 1965 yılında Harvard Üniversitesi'nden doktora yaptı.

Mezun olduktan sonra, Alberts faj T4 DNA replikasyonu katılan genlerin Richard Epstein ile çalışmak için bir doktora sonrası görevlisi olarak Cenevre Üniversitesi gitti. 1966 yılında, Alberts Yardımcı Doçent olarak Princeton Üniversitesi Biyokimyasal Bilimleri Bölümü katıldı. 1972 yılında, o bir Doçent ve 1974 yılında tam profesör oldu. 1976 yılında, o Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco profesör ve Biyokimya ve Biyofizik Bölümü başkan yardımcısı başkanı olarak bir konumda kalabilir. O 1980 yılında 1978 yılında Fen Amerikan Akademisi üyeliğine seçildi, Alberts Amerikan Kanser Derneği Lifetime Araştırma Profesörlük verildi. 1985 yılında, o Bölümü Başkanı seçildi.

Alberts uzun gibi Şehir Fen, San Francisco ilköğretim okullarında fen öğretimini geliştirmek isteyen bir program olarak eğitim projelerine yaptığı zaman çok ithaf, fen eğitiminin iyileştirilmesi taahhüt edilmiştir. Ulusal Bilim Kaynakları Merkezi Ulusal Bilimler Akademisi ve Ulusal Bilimler Akademisi 'yanı sıra bilim öğretimini geliştirmek için öğretmenler, bilim adamları ve okul sistemleri ile çalışan Smithsonian Enstitüsü'nün ortak projesi danışma kurulunda görev yaptı Fen Eğitimi Standartları ve Değerlendirilmesine İlişkin ulusal Komitesi.

O Yaşam Bilimleri Komisyonu, Ulusal Araştırma Konseyi başkanı olarak dahil, danışma ve yayın kurullarının bir dizi farklı kapasitelerde hizmet vermiştir. 1995 yılında Ulusal Bilimler Akademisi Başkanı olarak seçilmesinden dek Biyokimya ve Moleküler Biyoloji American Society başkanı seçilen idi. Alberts 2008-2013 arasındaki beş yıllık Editör-in-Chief Science amiral gemisi yayın İlerlemesi için Amerikan Derneği, Bilim idi.

2000-2009 itibaren, Alberts InterAcademy Konseyi, dünyanın dört bir yanından on beş bilim akademileri başkanları tarafından yönetilen Amsterdam danışma kurumun Eşbaşkanı ve Bilim Girişim Grubu yönetim kurulu üyesi oldu.

Alberts 1993 2005 yılına kadar iki dönem için Ulusal Bilimler Akademisi Başkanı olarak görev yaptı.

Onun 4 Haziran ayında, Kahire Üniversitesi'nde konuşma 2009, ABD Başkanı Barack Obama parçası olarak yeni bir Bilim Elçisi programını açıkladı "Amerika Birleşik Devletleri ve dünyada Müslümanlar arasında yeni baştan." Ocak 2010 yılında, Bruce Alberts, Ahmed Zewail ve Elias Zerhouni Güneydoğu Asya, Kuzey Afrika, Müslüman çoğunluklu ülkeler ziyaret, İslam'a ilk ABD bilim elçileri oldu.

Alberts DNA replikasyonu ve hücre bölünmesi alanında üretken araştırma kariyere sahiptir. Onun ders kitabı, Cell Moleküler Biyoloji, şimdi altıncı baskısında, çoğu üniversitelerde standart hücre biyolojisi ders kitabı; Dördüncü baskı Biyoteknoloji Bilgi Kitaplık için Ulusal Merkezi'nden serbestçe kullanılabilir. Bu kitap ve lisans öğrencileri için onun muadili, Temel Hücre Biyolojisi, çeşitli dillere tercüme edilmiştir.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..
Önemli : "Bruce Alberts" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 632 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bruce Alberts - Bruce Alberts

Bruce Alberts

ABD, Biyokimyacı
Doğum Tarihi : 14 Nisan 1938
Koç Burcu

Bruce Alberts Sözleri
Fazla Görüntülenen Sözleri

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler