3 Aralık 2023 - Pazar

Bahar Ayvazoğlu Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayata adanmış demli sözler ve hayatlar

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Matematiksel İktisatçı, Edebiyatçı, Proje Uzmanı Bahar Ayvazoğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bahar Ayvazoğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş

Bahar Ayvazoğlu

Bahar Ayvazoğlu - Bahar Ayvazoğlu Milletvekili - 27.Dönem, Matematiksel İktisatçı, Edebiyatçı, Proje Uzmanı

Bahar AYVAZOĞLU Trabzon doğumludur. Matematiksel İktisatçı, Edebiyatçı, Proje Uzmanı; KTÜ Ekonometri Bölümü ve AÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 2001 yılında AK Parti'nin kuruluşu ile siyasi hayatına başladı. 10 yıl aralıksız olarak Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı'nda görev yaptı. Ardından 2 yıl Ortahisar İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 tarihinde yapılan kongrede AK Parti Trabzon Kadın Kolları İl Başkanı seçildi. 2018 tarihinde yapılan kongre ile tekrar seçilerek AK Parti Trabzon Kadın Kolları İl Başkanlığı görevine devam etti.

2007 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen "Teşkilat nedir? Teşkilatçı kime denir? konulu yarışmada Türkiye dördüncülüğünü elde etti ve ödülünü dönemin Başbakanı, AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın elinden aldı. 2011 yılında AB hibelerince fonlanan 'Do you play with me' projesinin koordinatörlüğünü yaptı ve proje ile, gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarının okul öncesi eğitim almaları, özel bir yöntem ile eğitimlerinin desteklenmesi ve ailelerin bu konuda bilinçlenmesi sağlandı. 2013 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından fonlanan Bizde Varız projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. Proje ile engelli bireyler ve ailelerinin sosyal yaşama etkin katılımlarına destek olunarak toplumla kaynaşmalarında önemli adımlar atıldı.

2016 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca fonlanan İKG Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında koordinatörlüğünü yaptığı "Okuldan Hayata" projesi ile üniversiteden mezun olan/olmuş ve işgücü piyasasına katılmamış gençlerin kalifiye hale gelerek istihdam edilmeleri desteklendi. Bu çalışmalar ile birlikte engelliler, çocuklar ve gençlerin dezavantajlı olduğu alanlarda önemli çalışmalara imza attı. Çeşitli yayın organlarında yayımlanan makale ve denemeleri mevcut olan AYVAZOĞLU orta seviyede İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynakça: tbmm.gov.tr
Yorum ve Değerlendirmeler : Bu içerik 73 görüntüleme aldı.

Bu söze ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Bu güne özel Demli Sözler..

DemliSözler.com

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Matematiksel İktisatçı, Edebiyatçı, Proje Uzmanı Bahar Ayvazoğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bahar Ayvazoğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır.

İçerik Kategorileri

Sosyal Medya

© 2017-2023 demlisozler.com. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex