Anton Rubinstein - Anton Rubinstein Anton Rubinstein kimdir? Anton Rubinstein sözleri, ve kısaca hayatı..

Sayfamızda Rus, Piyanist, Besteci, Orkestra Şefi Anton Rubinstein hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Anton Rubinstein Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, demli sözler, alıntılar, hayatlar, kim söylemiş
Anton Grigoryeviç Rubinşteyn (Rusça:Антóн Григóрьевич Рубинштéйн), (28 Kasım, 1829 ' 20 Kasım 1894) Rus piyanist, besteci ve orkestra şefi. St. Petersburg Konservatuvarı'nın kurucusu. Büyük piyano virtüözleri arasında sayılır ve Franz Liszt'in rakibi kabul edilir.

İlk piyano derslerini annesinden aldı. 12 yaşında piyano öğretmeniyle çıktığı konser turnesi sırasında Paris'te Chopin ve Litzt'in huzurunda çaldı. 1844'te kardeşi Nikolay Rubinşteyn (1835-1881) ile Berlin'e giderek müzik eğitimlerini sürdürdüler. Anton, 1848'de St.Petersburg'da grandüşes Elena'nın sarayında piyanist ve orkestra yöneticisi oldu. 1854'den 1858'e kadar Avrupa'da verdiği konserlerle kendi bestelerini çaldı. 1862'de St.Petersburg Konservatuvarı'nı kurdu ve ilk yöneticisi oldu. 1872-1873 yıllarında ABD'ye gitti. 1867'de ayrıldığı St.Petersburg Konservatvuarı yöneticiliğine 1887'de yeniden geçti ve bu görevini 1891'e kadar sürdürdü.

Rubinşteyn döneminin en büyük piyanistlerinden biri olarak müzikseverleri büyüledi. Besteci olarak daha çok Alman Romantizmine özellikle de Felix Mendelssohn Bartholdy'ye bağlı kaldı. Rus müziğinde Batı'ya yönelik akademik anlayışı temsil etti. Almanca, Fransızca ve Rusça librettolar üzerine bestelediği 19 operanın en önemlisi: Demon (İblis-1875) sayılır.


Diğer eserleri
6 Senfoni
5 Piyano Konçertosu
4 Piyano Sonatı
125 Çeşitli Melodi
Önemli : "Anton Rubinstein" hayatı ve sözleri hakkında hazırlanan bu sayfada bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya düzenleme istiyorsanız, geri bildirimde bulunabilirsiniz..
Teşekkür ederiz. demlisozler.com
Bu içerik 667 görüntüleme aldı.

Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın!

İçeriğe Yorum Yapın

Anton Rubinstein - Anton Rubinstein

Anton Rubinstein

Rus, Piyanist, Besteci, Orkestra Şefi
Doğum Tarihi : 28 Kasım 1829
Ölüm Tarihi : 20 Kasım 1894
Yay Burcu

Anton Rubinstein Sözleri
Fazla Görüntülenen Sözleri

BİYGORAFİLER ALFABETİK SIRALAMA

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z Q

İÇERİKLER

Yarın Başka Bir Dünya
Makaleler
Yarın Başka Bir Dünya

Güzel günlerdi diye başlayan cümleler eskide kaldı artık. Günler diye bir şey zaten yok. Asıl olan yaşadığını zannettiğin şuan. Evet ben bu yazıları yazarken ki anım ve senin bu yazıları okumakta olduğun an.. Başka bir zaman yok. Gelecek zaten yok. Ya geçmiş.. Geçmiş olsun. Bitti gitti..

Devamı..
sandığın kadar zor değil açıklaması
Şiirler
sandığın kadar zor değil açıklaması

sandığın kadar zor değil açıklaması
sandığın kadar az içinde biriktirdiklerin
sağlığın kadar yok önlemli hiç birşey
saflığın kadar yok özündeki herşey

Devamı..
Umut İpinde
Şiirler
Umut İpinde

Gün gelir unutulur verilen bütün vaatler
Gün gelir soyunur kabuğundan gerçekler
Önünde dururken her şeyin çıplaklığıyla
Görülmez olur gerçekler bütün gözler

Devamı..

İçerik Kategorileri..

Güncel Haber Hikayeler Makaleler Oyun Şiirler